Ak Şerafettin Paşa, Şerafettin Yıldırım…

Blue and White Quotes Instagram Post Kopyası Kopyası
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba sevgili okurlarım,

Şehrimizde son günlerde yaşanan deprem konutları tartışmaları depremzedelerin durumu, Elazığspor, Fethi Sekin Külliyesinin durumu, Ak Parti’de yaşanan gençlik ve kadın kolları kongreleri ve değişiklikler, muhalefetin şaka gibi üç vekil çıkaracağız söylemleri şehrimizde gündemi meşgul ede dursun, beni sadece bir yiğit adamın duruşu etkiliyor. Kimmi bu yiğit? Ak Şerafettin Yıldırım Paşa…

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Elazığ’a ziyareti bir nebze olsun şehri rahatlatmış gibi. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle il başkanlığı görevine getirilen Şerafettin Yıldırım’da Ak Partiye il genelinde bir ferahlık getirmişe benziyor. İnşallah koltuktan güç almaz o gücü koltuğa verir ve değişmez.

Sayın Cumhurbaşkanımızın “Ömer’leri arıyoruz” sözleri Şerafettin başkana tam anlamıyla oturmuş tabiri caizse. Niye mi?…

Yaptıklarıyla, duruşuyla ilişkileriyle bunu gösteriyor uzaktan yakından herkese. Elazığ kongresi oldu, yanlız adam gibiydi o gün; ama gözlerindeki heyecanı görmemek mümkün değildi. Belkide birileri o gün görevini yapmamıştı. Olsun canın sağolsun edasıyla bir süre sonra metal yorgunluk hissedildi, gençlik ve kadın kollarında değişime gidildi ve fatura birilerine kesilmiş gibiydi.Kadın kolları ve gençlik kollarında değişikliğe gidilmesi zaten başkanın coşkusunu ve heyecanınıda yansıtmış, bu durum iki kongrede de kendini göstermişti.

Ben şahsen ilk gördüğümde hareketli, halkın içinde olan, koltuğun onu değistirmeyeceği, birlik ve beraberliği sağlayacak bir il başkanı olacağını tahmin etmiştim; ama bu kadar hızlı olacağını ve vatandaşa kısa zamanda bu kadar kendini kabul ettireceğini tahmin bile etmiyordum.Vekilleri ve Belediye Başkanını bir arabaya getirerek yanlarına da kendisi oturarak sanki bir mesaj veriyor gibiydi.

Başkanlığını yürüttüğüm ve sürekli muhtarlarla birlikte olduğum için muhtarlarımızın da büyük beğenisini kazandığını duyuyorum.Daha geçen hafta Mollakendi Beldesinde düzenlenen, Uluova Sulama Projesi toplantısına katılması ve sorunlarla yakından ilgilenmesi köylüye ve vatandaşa verdiği önemi gösteriyordu. Bu temponun içerisinde parti binasına buyurun gelin diye vatandaşa söylemesi orası sizin eviniz demesi vatandaşa tepeden bakmaması bir Ömer’in duruşu gibiydi.Adeta Şeref verdiniz demekten alamıyor insan kendini…Metal yorgunluk sıfır.

Sonuçta sayın Cumhurbaşkanımızı büyük bir kesim siyasette tek umut olarak görüyor.Bu nedenle Cumhurbaşkanımızın şehirdeki temsilcisinin güler yüzlü olması vatandaşın derdiyle dertlenmesi Cumhurbaşkanımızın şehirdeki silüetidir..

İnşallah durum böyle devam eder. Yazımı şu cümlelerle bitirmek istiyorum…

Bazıları sıfırdan başlar. Miras yok, torpil yok, bağlantı yok; ama asalet, alınteri ve yetenek var.
Aşk ile çalışan yorulmaz Şerafettin Başkan…

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Katılıyorum Şerafettin başkan gerçek bir Elazığ sevdalısı inançlı imanlı bir vatan perver olduğuna şahidim.Ğorevinide halkıyla yerine getireceğine eminim.Allah gücünü artırsın işini kolay etsin.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!