Avukat İrfan SÖNMEZ, “Türk Milliyetçisi Olarak Demokrasi İstiyorum.”

afb157f7-7961-433d-9ff4-d3e732947528
Daha Fazla Göster

Elazığ doğumlu olan Avukat İrfan SÖNMEZ, 1996, hukuk fakültesi mezunudur. İstanbul Ticaret Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora yaparak, Lisans ve Doktora tezlerini kitaplaştırdı. Bir zamanlar Manisa’da Ülkü Ocakları başkanlığını yaptı. 11 yıl ceza evinde idamla yargılanarak sorasında beraat etti. Avukat SÖNMEZ, ülkenin ekonomi ve siyasi gündemine yönelik açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin 2010 yılından itibaren başarılı bir şekilde yönetilmediğini, ekonomik kaynakların israf edildiğini, ihaleler de bireyin menfaatinin göz ardı edildiğini ve rekabet ortamının yeterince sağlanamadığını dile getirerek, milli gelirin 10 bin 250 dolar iken bugün 7 bin 500 dolara gerileyerek, dış borçlanmanın arttığına yönelik açıklamalarda bulundu.

“Bir ülkede siyaset çöktüğü zaman insanlar uçlardaki siyasetlere yönelir. Uç partiler her zaman marjinal ve radikaldir. İnsanlar uç partilere yöneldiği için o ülkede kutuplaşma ve çatışma kaçınılmaz hale gelir.” dedi.

 SÖNMEZ, “12 Eylül’den önceki çatışmayı bazı insanlar sağ ve sol çatışma olarak değerlendirir. Fakat Türkiye’de Sovyet tipi bir rejim kurmak isteyenlerle, siyasetin kendi kültür ve değer yargılarına dayanması gerektiğini düşünen insanların mücadelesidir.” Dedi.

Avukat SÖNMEZ, Sedat PEKER’ in yaptığı açıklamalara yönelik değerlendirmede bulunarak, “Peker’ in yaptığı açıklamalar iki anlama gelir. Birincisi itiraf şeklindeki açıklamalar, ikincisi ise iddia şeklindeki açıklamalardır. Bu iddialar arasında cinayet, rüşvet, Fetö borsası ve uyuşturucu ticareti vardır.” Şeklinde konuştu.

“Türk Milliyetçisi olarak demokrasi istiyorum.”

Milliyetçiliğin, millete dayandığını dile getiren sönmez,” Demokrasi, millet iradesinin millete yansımasıdır. Kendimi İYİ Partiye yakın görüyorum fakat kendimi herhangi bir partiyle sınırlamıyorum. Herhangi partiye oy vermek, ilelebet o partiye oy vereceğim anlamına gelmez. Hayata bakarken temel ilkelerimizi değiştirmemeliyiz.  Şeklinde konuştu.

“Bugün Türkiye’de en büyük yangın mutfaktır.”

Ekonomi ile ilgili açıklamalarda bulunan SÖNMEZ, “Mevcut siyasete kendini yakın hisseden bireyler, iktidarın nimetlerinden faydalanıyor. Avrupa’da milli gelire oranla en az katkıda bulunan ülke, Türkiye’de yapılan yardımlardır.” Dedi.

Türkiye’de en büyük krizin ekonomik alanda olduğunu belirten SÖNMEZ, “Dünya’da gelişmiş ülkelerin ortak noktası, hepsinin demokrat olmasıdır. Fakat gelişmemiş ülkelerin birçoğu demokrasi kavramından bağımsızdır. Pandemi dönemiyle birlikte alınan yanlış kararlar tarım ve hayvancılığı, tekstil sektörünü derinden yaralamıştır.” İfadelerini kullandı.

Haber: Şevval ÖZLÜ& Beyza BİŞKİN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    İrfan Sönmez başkanım Milliyetçi Türkiye sevdalısı Taş Medereseli bir dava adamıdır.Ülkücü şehidimizin idam sehpasına giderken giydiği hırkasını başkanımıza emanet etmiştir.Taş Mederesede Kur’an dersleri vermiş camiada sözü geçen büyüğümüzdür.Allah sağlıklı hayırlı ömürler nasip etsin inşallah.Bu insanlar bile kendi partilerinden kopmuş ise bize kimse neden MHP’de değilsin demesin artık.

  2. 3 ay önce

    Devletin dini adalettir.Adalet ve demokrasi çok õnemlidir.Slm olsun başkanm

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!