ÇABA İlkokulu eTwinning projesini hayata geçirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okullarımız ve çalışmaları programımızda bugün Çaba İlkokulunun eTwinning projesini sizlere aktarıyoruz.

Elazığ’da Bugün sizler için eTwinning‘i Araştırdı.

eTwinning Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+‘a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

eTwinning projesi kapsamında Çaba İlkokulu Müdür Yardımcısı Neslihan Mert ve 9 ortakla beraber eTwinning projesini  hayata geçirdiler.

“Hayata Fısılda” adlı proje kapsamında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Hayata Fısılda” , yaparak yaşayarak öğrenmek için  deneyime ve keşfetmeye dayalı, hayatın tüm olanaklarıyla iç içe olmayı öngören aktif bir çalışma programımızla velilerimizle işbirliği içinde öğrenci merkezli bir interaktif projedir. Güncel konularla öğrencilerle yerinde ve zamanında ilgilenip, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konularıyla ilgili bizleri yakından ilgilendiren konularla geniş kapsamlı olan bu  projeyi  yaygınlaştırmak istiyorlar.

Geniş yelpazeye dayalı bu projede öğrenciler  evde ebeveynleriyle birlikte, hayata dair istediği herhangi bir konuda araştırma yapıp, görsellerle destekleyip, deney yapıp, sunumlar hazırladılar. Yaptığı çalışmaları okulda uygulamalı olarak arkadaşlarına sundular. Aktiviteler arasında velilerle  birlikte bitki ekimi, geri dönüşümle atık maddelerden yeni ürünler, limonata yapımı , büyüklerimize saygı, sabun yapımı, peynir yapımı, uzman kişiler eşliğinde deneyler, Milli değerlerimizle ilgili aktiviteler, Tema Vakfına farkındalık, kompost tekniği ile organik gübre elde etme ,ağaç dikimi ,Dünya Pi Günü, Dünya  Down Sendromu Farkındalık Günü ,İnternet Güvenliği Günü,proje ortaklarıyla işbirlikçi çalışmaları ve birçok adı yazılamayan etkinlikler yaptılar. Yapılan  çalışmaları Web 2 araçlarını kullanarak kolajlarla videolarla destekleyip sundular.

Geniş bir yelpazeden hayata dair her şeyi çocuk gözünden paylaşmayı ön planda tutan bu  proje çocukların etkin rol alarak öğrenmesi ve ailelerin de eğitim-öğretime aktif bir şekilde katılması hedefleniyor.

Okul müdür yardımcısı  Neslihan MERT ‘Hayata Fısılda’ E-Twinning  Projesi kapsamında yapılan proje ile öğrencilerin evde ebeveynleriyle birlikte istediği bir konuda araştırma yaparak hazırladıkları sunumu diğer öğrencilere anlatacaklarını belirterek, ” Çocuklardan ve ailelerden değişik fikirler alarak  ,okul müfredatımıza uygun bazen okulda bazen teknolojik araçları da kullanarak evde aynı anda ortak çalışmalarla katılımı heyecanlı hale getirdik. Ülkemizin değişik illerinden farklı okullarla ortak çalışmalar yaparak bu projemizi hayata geçirdik.

Bu proje ile teknoloji karşısında robotlaşan ve odalarına hapsolan çocuklarımızın hayatı yaparak, yaşayarak ve araştırarak öğrenmesini sağlamak ve hayatın içine tekrar geri dönüşümlerini sağlamaktır. Ayrıca ailelerin de bu proje ile eğitim-öğretimin içine aktif bir şekilde katılmaları amaçlanmaktadır ‘dedi.

ÇABA İlkokulu eTwinning projesini hayata geçirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığ Haber Elazığ Haberleri Elazığ Son Dakika Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!