Elazığ Belediyesi, Şehir Genelinde Hijyen ve İlaçlama Çalışmalarını Sürdürüyor

elazig-belediyesi-sehir-geneli_1622458367_SeDENF
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elazığ Belediyesi, daha yaşanabilir bir Elazığ için şehrin tüm noktalarında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Daha temiz bir Elazığ için 7/24 yoğun tempoda çalışan Belediye ekipleri, şehir genelinde temizlik ve hijyen çalışmalarını aksatmıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bu doğrultuda hafta sonu Akpınar ve Üniversite mahallelerinde geniş, kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi.

AKPINAR VE ÜNİVERSİTE MAHALLESİ’NDE KAPSAMLI TEMİZLİK

Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek daha rahat çalışma ortamı yakalayan ekipler, her iki mahallede cadde, sokak ve parkları süpürge araçlarıyla süpürdü, ardından vakumlu arazöz araçlarla yıkadı.

Vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan otobüs durakları, çeşmeler, cami ve cami lavaboları gibi noktalarda  buharlı temizlik aracıyla temizlenerek hijyenik bir hale getirildi.

LARVA ÜREME NOKTALARI İLAÇLANIYOR

Elazığ Belediyesi, vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmeleri  için larva ile mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını da etkin bir şekilde sürdürüyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler; sinek, sivrisinek ve karasinek gibi her türlü haşerenin üreme noktaları olan mazgallar, süs havuzları, sazlık alanlar, gübrelik alanlar, su birikintileri, durgun sular, dereler, rögarlar, çöp alanları ve çöp konteynerlerini belirlenen program dahilinde haftanın her günü ilaçlıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!