Elazığ Belediyesi’nden Haftanın Yedi Günü İlaçlama Çalışması

elazig-belediyesinden-haftanin_1622200952_Ud6q1J
Daha Fazla Göster

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığının korunması ve rahat bir yaz dönemi için sinek, sivrisinek, ağaç ve bitki zararlılarına karşı şehir genelinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Hava sıcaklıklarının artması nedeniyle ilaçlama çalışmalarını kesintisiz sürdüren ekipler bu doğrultuda karasinek ve sivrisineklerin birinci derecede üreme noktaları olan çöp konteynerleri, durgun sular, su birikintileri, sazlık alanlar, gübrelik alanlar, süs havuzları ve ağaçlık alanlarda ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. 
Cumhuriyet, Çaydaçıra, Sürsürü, Ataşehir, Hilalkent, Doğukent, Ulukent ve çarşı merkez başta olmak üzere bütün mahalle aralarını detaylı bir şekilde ilaçlayarak sineklerden arındıran ekipler, vatandaşların da balkonlarında rahat bir şekilde oturmalarına imkân sunuyor.

ÇALIŞMALAR ARTARAK DEVAM EDECEK
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının yüksek olduğu bu aylarda, vatandaşların pandemi tedbirleri çerçevesinde açık havada oturmayı daha çok tercih ettiği ve bu nedenle Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün de planlanan çalışmalar doğrultusunda haftanın her günü ilaçlama çalışması yaptığı belirtildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!