Sürsürü Mahallesi Muhtarı Ergun GÜL,” Biz en büyük yanlışı Türk Telekom ve AKSA’ yı satmakla yaptık.”

c9c62aa3-93ab-44e2-937e-8f55eedf67fc
Abone Ol
Daha Fazla

Sürsürü Mahallesi Muhtarı Ergun GÜL, 24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen depremin ardından mahallesinde yaşanan sorunları Elazığ’da Bugün’ e anlattı.

Gül, yaptığı açıklamada,” Depremden sonra 4 Mahallemiz ciddi şekilde hasar gördü. Bunlar: Mustafapaşa, Rüstempaşa, Abdullahpaşa ve Sürsürü Mahalleleridir.” Dedi.

Depremin ardından yıkımların düzensiz ve denetimsiz yapılmasına tepki gösteren Gül, düzensiz yıkım çalışmalarıyla birlikte mahallede, elektrik ve su kesintisinin yaşandığını, hafriyatların kaldırılmamasından dolayı vatandaşların mağdur olduğunu belirtti.

“Biz en büyük yanlışı Türk Telekom ve AKSA’ yı satmakla yaptık”

Gül, “Türk Telekom ve AKSA konusunda ciddi anlamda zorluklar yaşamaktayız. Sokaklarımızdan elektrik direkleri kaldırıldı. Ayrıca diğer sokakların alt yapısı olmadığı için vatandaşların elektrik konusunda bize ilettikleri taleplere karşılık veremiyoruz. Gerekli mercilere başvurmamıza rağmen geri dönüş yapılmadı.” Dedi.

“Devletin birinci kapısı muhtarlardır.”

Muhtar GÜL, “insanlar, yaşadıkları sorunları mahalle muhtarlarına aktararak çözüm aranmasını isterler. Bizler gücümüz yettiğince vatandaşımızın yanında olmaya gayret ederek sorunlarına çözüm aramaktayız.” Dedi.

İnsanların hak sahipliği ve ödeme şartlarına yönelik belirsizlik yaşandığını söyleyen GÜL, “322 konut yıkılarak yerine 810 konut yapıldı; fakat insanlar fiyat ve arsa konusunda belirsizlik yaşamaktadır.” şeklinde konuştu.

Mahallesi için çeşitli çalışmalara imza atan GÜL, “Belediye Başkanımızın destekleriyle, 4100 metrekare alan içine sağlık merkezi, 112 Acil yardım merkezi, aile hekimliği ve sosyal tesis kurulacak. Ayrıca gençlerimiz için okuma ve spor alanları yaparak, rahat vakit geçirebilecekleri alanları hizmete sunduk.” İfadelerini kullandı.

GÜL’ ün en büyük isteği ise depremde evi yıkılan vatandaşların bir an önce evlerine kavuşup, mağduriyetlerinin giderilmesi.

Haber: Şevval ÖZLÜ & Beyza BİŞKİN

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!