Tedbirsiz Yapılan Yıkım Büyük Hasara Yol Açtı

39c3652a-266e-41c2-8fe0-a2e12e79521e
Daha Fazla Göster

Depremde hasar gören binayı yıkan kepçe, sağlam binaya da zarar verdi.

Elazığ’da, depremde hasar gören bir binanın yıkımının yapıldığı esnada yan taraftaki binanın alt katında bulunan kahvaltı salonunun duvarında çatlaklar oluştu, içeride bulunan ürünler zarar gördü.

24 Ocak 2020’ de meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından bir çok binada hasar meydana geldi. Hasar gören binalardan birinin yıkımı esnasında yan binanın altında bulunan Harun Arslan’a ait dükkan yıkım esnasında hasar gördü.

Pandemi nedeniyle birlikte dükkanının kapalı olduğunu ve yıkım sırasında olay yerinde olmadığını belirten Arslan, dükkanın içindeki ürünlerin zarar görerek, duvarların çatladığını belirtti. Meydana gelen deprem sonrasında ekiplerin incelemesi sonucunda sağlam raporu alan bina, yıkım sırasında aldığı darbelerden dolayı hasarlı yapıya dönüştü.

Arslan, meydana gelen hasar nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve bu mağduriyetin giderilmemesinin ardından hukuki süreç başlattığını belirtti.

Muhabirler
Şevval Özlü
Beyza Bişkin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Hani belediyemiz hani mağdurun yanında olan devletimiz. İnsanlar mağdur olunca yanında devlet olmayacaksa işlenen suçtan neden mağdur olan taraf suçlu olsun

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!