Elazığ’ın Merkezde Tek Kadın Muhtarı, Elazığ’da Bugün’e konuştu.

8e837b0a-96a8-47b7-85e3-e26a2ff16a8d
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elazığ’ın tek kadın muhtarı, Elazığ’da Bugün’e konuştu.

Elazığ’ın en genç ve merkezde tek kadın muhtarı olarak tarihe geçen Seda Gündoğan, girdiği seçimde 10 yıllık muhtarı aldığı oylarla geride bıraktı.

1990 doğumlu Sugözü Muhtarı Gündoğan, Elazığ’da Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. Muhtarlık haricinde özel bir çağrı merkezinde de çalışıyor. Kadın muhtar olmanın avantajları ve dezavantajlarına yönelik açıklamalarda bulunan Gündoğan, çevreden aldığı olumsuz tepkilere karşı yılmadan çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Özellikle genç olduğu için olumsuz eleştirilerle karşılaştığını da söyledi.

Yedigöze ve Sugözü Mahallerinin su sıkıntısı yaşadığını dile getiren Gündoğan, nedeninin ise kuraklıktan meydana geldiğini belirtti. Seçimlerden sonra çok fazla bir dezavantaj yaşamadığını kurumlarda, belediyelerde ve valilikte her zaman öncelik tanındığını söyleyerek, bu anlamda şanslı olduğunu ekledi.

Kendine ait muhtarlığın olmadığını, henüz yapım aşamasında olduğunu, gelen misafirleri evinde ağırladığını belirtti. Gündoğan, insanlara vaatlerde bulunmaktan ziyade gönüllerini kazanmanın kendisi için daha önemli olduğunu dile getirdi. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için mahalleye sosyal tesis kurarak, taziye, düğün, kurs eğitimleri gibi çeşitli faaliyetleri gerçekleştirmek için hizmete sunacağını söyleyen Gündoğan, 26 Şubat’ta Sosyal Tesisin yandığını da belirtti. Fakat tesisi yine eski haline getirerek insanların kullanımına sunmak için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Gündoğan, röportaj için Elazığ’da Bugün Muhabirlerine teşekkürlerini iletti

Haber: Şevval ÖZLÜ & Beyza BİŞKİN

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!