İmkansızlıklara Rağmen Camilerinin Yapımını Tamamladılar

83922e07-e4e7-477c-856e-47614219b278
Abone Ol
Daha Fazla

Elazığ’ın Kovancılar ilçesine bağlı Vali Fahribey Köyü sakinlerinin camisi 24 Ocak 2020 depreminde ağır hasar aldı.Caminin yıkım sürecinde ve yeniden inşaasında gerekli desteği alamayan köylüler, Muhtar Murat Özcan ve cami imamı Hasan Berçin öncülüğünde büyük bir azimle, ağır hasar alan camiyi yıktırıp yeni caminin inşaasına başladılar.

Köy muhtarı Murat Özcan Elazığ’da Bugün’e süreçle alakalı şu açıklamalarda bulundu:

Köyümüzün camisi 24 Ocak depreminde ağır hasar aldı. Yıkım sürecinin başlaması için gerekli çalışmaları başlatıp ilgili birimlere müracaatımızı yaptık. Gerek yıkım süreci gerekse caminin yeninde inşaasında maddi ve manevi büyük zorluklar yaşadık. Zaten deprem nedeniyle ekonomik anlamda zorluklar yaşayan köylülerimizle birlikte çalışmalara başladık;ama imkanlar kısıtlı olduğu için büyük bir ilerleme kaydedemedik” dedi.

“Kısıtlı imkanlara rağmen cami inşaatımıza devam ettik. Vazgeçmedik.”

Muhtar Özcan, gerek yıkım gerekse inşaat sürecinde cami imamı Hasan Berçin ile bir çok kurum ve kuruluşla görüştüklerini, büyük bir destek alamadıklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti;

Camimizin yapımı için bağışta bulunan hayırseverlere, köylülerim adına çok teşekkür ederim. Gelinen noktada şu an camimizin inşaatı bitmiş olup ibadete açılmıştır. Ayrıca bu çalışmada beni yalnız bırakmayan cami imamımız Hasan Berçin’e ve köylülerimize teşekkür ederim.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!