Mehmet Havabulut “Ulusal Marketler, Küçük Esnafı Bitiriyor”

29452a47-8506-42af-8b05-6d361237bcdd
Abone Ol
Daha Fazla

Elazığ Elektronikçiler, Fotoğrafçılar ve Saatçiler odası başkan adayı Mehmet Havabulut, Ulusal marketlerde, elektronik ürünler, cep telefonu aksesuarları, saat, tablet ve fotoğraf makinası satışının rekabet kurallarına aykırı olduğunu ve küçük esnafı bitirdiğini belirtti.

“Yıllardır sayısız sıkıntılarla karşı karşıya kalarak finansal anlamda zor günler yaşayan ve üstüne deprem ve daha sonra covıd-19 salgının etkisiyle zor günler geçiren elektronikçi, fotoğrafçı, cep telefoncu ve saatçi esnafımız, sorunların çözümü noktasında yetki verdiği kişilerinde pasifize kalmasından dolayı büyük mağduriyet yaşamaya devam ediyor.”

Havabulut, elektronikçi, cep telefoncu, fotoğrafçı ve saatçi esnaflarının sorunlarına değinerek, şu açıklamalarda bulundu: ” Yıllardır ekonomik sıkıntılarla mücadele etmeye çalışan elektronikçi ve cep telefoncu esnafımız, yetki verdiği kişilerinde mevcut sorunları çözememesinden dolayı çok sıkıntılı süreçler yaşıyor. Örnek vermem gerekirse ; “2014 yılında çıkan kredi kartı yasağı ile cep telefoncu esnafımız satış yapamaz hale geldi. Ulusal marketlerin elektronik ürünler, cep telefonu aksesuar, saat, fotoğraf makinası tablet gibi ürünlerin satışını yapması, esnafımızın işlerinin önüne geçerek kazanacağı ekmeği kesmektedir. Esnafımız bu sıkıntıyla boğuşurken AVM’lerde açık hesapla taksitli telefon satışları yapılmaya başlandı. Mevcut oda yönetiminin bu rekabete ve yasalara aykırı açık hesap olayıyla ilgili, ulusal marketlerin bahsettiğim ürünlerin satışını yapmaması için etkin bir çalışmasını maalesef göremedik.

“Vatandaşlarımızdan özellikle ricam yerel esnafımızdan alışverişlerini yapsınlar”

Mehmet Havabulut açıklamasına şu şekilde devam etti; “Bizler kimseyi karalama peşinde değiliz. Ben kendimde, çözülmeyen problemlerden dolayı mağduriyet yaşayan bir esnafım. Esnaf kardeşleriminde aynı sıkıntılarla yüz yüze bırakıldığını bildiğimiz için sahada aktif olarak çalışmalarımıza başladık ve başkanlığa adaylığımı koydum. Bu süreçte gerek esnaf ziyaretlerimiz gerekse kurumlarla olan görüşmelerimizde sıkıntıların çözümü noktasında gerekli notlarımızı alıyoruz ve bu problemleri çözecek bir oluşum içindeyiz. Esnafımızın gönlü rahat olsun. Bizleri yönetime layık görürlerse, yıllardır ötelenen ve çözülmeyen problemlerin üstüne gidip, çözüm odaklı çalışmalar yapacağımızı göreceklerdir. Projelerimiz ve yapacağımız çalışmalarımız dosyamızda hazır. Esnafımız rahat olsun. Her şeyin üstesinden gelecek bir yönetimle geliyoruz. Yakın zamanda odaya bağlı tüm sektörlerle alakalı açıklamalarımın devam edeceğini belirtmek isterim.”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!