Hayat İşte Böyle!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkelerin gelişmişlik durumlarına göre…

O ülkenin vatandaşları da…

Üst tabakayı teşkil eden zenginleri de züğürt insanların çenesini yorar.

En son tahlilde…

Amerika Birleşik Devletleri başkanı da “resmen” işbaşına geçtiğine göre, artık sanırım makro analizler yapmanın zamanı gelmiştir.

Ben demiyorum. Konunun “uzmanları” böyle buyuruyorlar.

Biliyorsunuz; bizde şehir efsanesi olduğuna yönelik, dünyayı Amerika’daki birkaç elit ve varsıl ailenin yönettiğine inanılır.

İster komplo teorisi densin, ister şehir efsanesi…

Yalnız bunun alıcısı çoktur.

Aslında, bu zaviyeden bakınca, KARAR gazetesi yazarı Sayın İskender Öksüz’ün “Dünyayı Zenginler mi Yönetiyor?” yazısına bakmak faydalı olabilir.

Dediğim gibi… İster şehir efsanesi diyelim ister komplo teorisi farz edelim; Rockefeller ve Richfield aileleri dendiği vakit, insanların akıllarına nedense bazı bulutsu düşünceler üşüşüverir.

Ama öte yandan…

Son dönemlerin zenginlerine baktığımızda, Bill GatesElon MuskMarkZuckerberg gibi teknoloji devi şirketlerin patronları akıllarımıza gelir.

Hayat işte böyle…

Kimisi ekmek kuyruklarında ucuz ekmek almak için sırada bekler, kimisi doğduğu coğrafya ve koşullar itibariyle insanların çenelerini yorar. 

Hayat İşte Böyle!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığ Haber Elazığ Haberleri Elazığ Son Dakika Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!