Politika Net Olmayı Gerektirir(!)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023 seçimleri için ittifakların haberleri artık kanıksadığımız haberler arasında.

Yalnız, bazı hususların netleşmemiş olması, seçmen açısından akıllarına soru işaretlerinin asılmasına neden oluyor.

Bu sıralar köşe yazıları içinde olsun haber yorumlarda olsun, kararsız seçmenlerin, kamuoyu yoklamalarındaki etkinliği üzerine değerlendirmeler okuyorum.

Bazı yazarlar, hâlen seçmenlerin bir kısmının neden “kararsız” olduğunu anlayamadıklarını yazıyorlar.

Öte yandan seslendirilen bir başka nokta ise… İttifakların hâlâ cumhurbaşkanı adaylarını açıklamadıkları! Hâlbuki, bizler biliyoruz ki, Cumhur İttifakının cumhurbaşkanı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan.

Ama, Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayının gizemi hâlen kamuoyu içinde muğlaklığa vesile oluyor.

Şurası kesin… Ekonomik tablo ne kadar kötü olsa da, seçmenin gönlünde yer etmenin yolu, söylediklerinizin altını doldurmanız ve gönül tellerine dokunmanız.

“Kararsız seçmen” veya “yüzergezer seçmen”, kanımca seçimini sadece ekonomik saiklerle belirlemiyor. İstendiği kadar “demokrasi”, “laiklik”, “insan hakları” güzellemeleri yapılsın, seçmen indinde “karizmatik lider”, “güçlü lider” kültünün devam ettiğini söyleyebiliriz.

İnsanlar, kaos ortamında artık daha fazla deneme-yanılma payına şans vermek istemiyorlar gibi. Demek istediğim, sizce de Cumhur İttifakında hemen hemen her şey berrak iken, muhalefet tarafındaki grift alanların fazlalığı, kime yarıyor?

Politika Net Olmayı Gerektirir(!)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığ Haber Elazığ Haberleri Elazığ Son Dakika Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!