Popülist Politikacılar(!)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrasi tarihi ne kadar derin geçmişe sahip olsa da Avrupa kıtası yaşanan bazı deneyimler sonucunda…

Yine…

Faşizm ve tek adam yani diktatörlük eğilimlerini hatırlamak zorunda kalıyor.

Rusya’sından tutunda…

Çin Halk Cumhuriyeti ve dahası Kuzey Kore örnekleri, ve dahası Ortadoğu’da hâlen krallık veya diktatörlük benzeri yönetimlerle halklarına kan kusturan “siyasetçilerin” varlığı…

Zaten bir süredir yazanlar-çizenler Avrupa’da da faşizm dalgasının yayılmasından endişe etmekteler.

Popülist liderlerin devri sona mı eriyor, diye soruyor bazı köşe yazarları…

Bazen anlamıyorum, bazı hususları net argüman ortaya koymadan nasıl kestirmeden ortaya koyuyorlar, akıl erdirmek gerçekten de zor.

Zaten toplumların şuan yaşadıkları durum da bu… Ne ki gelişmiş toplumlar(merkez), gelişmekte olan toplumları(çevre) algı oyunlarıyla hipnoza tâbi tutuyorlar.

POST-TRUTH, yine bu sıralar unutuldu ama halklar emperyalistler tarafından “hakikatler” bağlamında kandırılıyor. Sahne önüne hakikatlerden ziyade “illüzyon” bulamaçlı şeyler bırakılıyor, insanların zihinleri bulanıklaştırılıyor.

Evet…

Bugün için hem demokratik laik ve çağdaş hukuk devletlerinin önünde hem de gelişmekte olan Ortadoğu tiranlıklarının önünde, popülist siyasetçiler, kanımca büyük bir risk olarak durmakta.

Dünyanın artık aklıselim ve sağduyulu insanlara, siyasetçilere değil ihtiyacı var. “İnsan” olmadan kanımca hiçbir şey olmak mümkün değil. 

Popülist Politikacılar(!)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığ Haber Elazığ Haberleri Elazığ Son Dakika Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!