Siyasette Üslup!..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siyaset, ülkede birlik ve dirliği sapasağlam tutmak için yapılmalıdır. Türkiye’de 2002’de yönetim değiştiğinden beridir, yani ülkede muhafazakârlar söz sahibi olduğundan beridir, siyaset üslûbunda gittikçe bir sertleşme ve kırıcılık gözlenmekte.

Her şeyden önce, bir kesimin diğer bir kesimi “hedef” göstermekten vazgeçmesi gerekiyor. Siyaset kurumunun içine bakıyorum; meydanlara ve sokaklara bakıyorum, insanların bir sinir harbi içerisinde olduğunu görüyorum.

Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın siyasal üslûbu, alışageldiğimiz politikacı profiline göre biraz daha sert. Sayın Erdoğan, yapmış olduğu açıklamalarda gerçekten de bazen “kantarın topuzunu” kaçırmakta.

Gerçekten de siyasette kullandığımız “dile” çok dikkat etmek durumundayız. İnsanları birbirinden uzaklaştıracak, insanları birbirine düşman kılacak bir siyasal diskur, ülkemize “hayır” değil, “şer” getirecektir.

Pekâlâ kırmadan da dökmeden de toplumumuzun bir kesimini “yabancılaştırmadan” da, derdimizi hallice anlatabilir ve kendimizi ifade edebiliriz.  

Siyasette Üslup!..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığ Haber Elazığ Haberleri Elazığ Son Dakika Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!