Bahar Mevsiminin Dostları Çiçekler

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahar mevsimindeyiz.

Her taraf tazelenen ve görevini yapan tomurcuk çiçekleriyle süslenmiş durumda.Bahar mevsiminde her nebatat üstlerini giymiş güzel görünüp kendini insanoğluna gösteriyor. Dikkatleri üzerine çekmek istercesine bir nevi hem cinslerinin defilesine çıkıyor.

Her mevsim tazelenen rengarenk çiçeklerle dost olmak ve konuşmak gerekir. Gönül dostu Yunus Emre onlarla konuşarak; “Sordum sarı çiçeğe annen baban var mıdır, çiçek der ey derviş baba annem babam topraktır.”der.

Yunus gözü ile bakarsan çiçeklerle dost olursun. Bu dostluk ötelere giden dostluk olabilir.

Yer altına atılan her tohum çürüseydi bahardan söz etmek mümkün olamazdı. Bahar ayrı bir mevsimdir,diriliştir, ebedi alemin dünyadaki resmidir, sergisidir. Adam olan insan bahar da ruhu ile gezer, tefekkür eder, ayrı bir lezzet alır.

Manevi pencereden bakar ve bahar sinemasını seyreder…

Bugünlerde baharı yaşamak o yolda gezinti yaparak ruhunu dinlendirmek gerekir. Nice baharlar da ne güller, ne çiçekler, papatyalar ne  karanfiller geldi geçti. Her biri bir deste oldu, ellere gönüllere hep sevgi tohumu bıraktı.

Çiçekler insanlara baharın tebessümüdür. Onlara sevgi dolu sözlerle yaklaşırsanız onların nasıl sümbüllendiğini görürsünüz. Japon bilim adamları bunu test ederek sevgi dolu sözlerle sulanan çiçeklerin daha çabuk ve anlamlı büyüdüğünü açıldığını nefret ve olumsuz kırgın söylemlerle sulandığı zaman çiçeklerin solduğunu ve kuruduğunu tespit edip, gözlemlemişler.

Haydi insanoğlu çiçeklerle hem hal olmaya…

Bahar mevsimindeyiz  bir bahçeye çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!