Her Dönemin Zorlukları ve Toplum Hayatı

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her dönemin zorluklarını ve yaşananlarını hepimiz okumuş ve anlamışızdır.

Bazı  dönemlerde çok farklı felaketler, hastalıklar, savaşlar, tufanlar yaşanmış ve çok acı dönemler olmuştur.Bu süreçlerden ibret alıp tarihe ve insanlığa hizmet etmiş, acıların yaşandığı coğrafyada dünyaya gelmiş bir millet ve devletiz.

Bu coğrafyada nice zaferler kazanmış, kültürümüz ile dünyaya örnek bir millet olmuşuz daima. Bu zaferler  ninnilerle, türküler ve marşlar ile dile getirilmiş ve son nesile milli ruh enjekte edilmiştir.

Yaşanmış çok kahramanlıklar ruhumuza etki yapmıştır.Her dönemde aşınan toplum ve aile değerleri yitirilince o ruh zayıflamaya başlamıştır. Toplum hayatının temel taşları yerinden oynayınca sanal yollar hoş görülüp boş hayal dünyası oluşmaya başlamıştır.

İlimde sanat ve ar-ge de kendimizi geliştirip kendimize güç katarak hep ileriye doğru atım atmak zorundayız. Ecdadımız mehter ile iki ileri bir geri giderek mesaj vermiştir.Zorlukları beraber aşmalıyız.Bu dönemin vermiş olduğu prangaları ruhumuzdaki inancımızın verdiği enerji ile harekete geçirip başarılar elde etmeliyiz.Karada, havada,denizde yollar açıp mazideki başarıları düşünüp hedef belirlemeliyiz.

Haydi Türkiye’m zoru başar kendine güven hayat yarışında bayrağı dalgalandır.Ruhun yükselsin,sesin duyulsun.Küçük denizlerde boğulma, okyanusta sahile açılmayı hedef belirleyip tsunamide bile dalgalarda kulaç atma güvenini yakala.Baharın çiçekleri erken açar.biz tohumu atmakla mükellefiz vermezse toprak utansın.Baharın her çeşit çiçeklerini seyretmeye değer.

Herkes dünyanın düzelmesini bekler ama gayreti komşusundan bekler M.İkbal 

Kimin himmeti millet ise o tek başına bir millettir. Bediüzzaman

Atiyi karanlık görerek azmi bırakmak alçak bir ölüm varsa umarım budur ancak. Mehmet Akif Ersoy

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!