Ağrılarınızdan Kurtulun

Daha Fazla Göster

Nöralterapi nedir?

Nöralterapi; ağrı, hareket kısıtlılığı ve çeşitli hastalıkların tedavisi için dokulara, kaslara, sinir bölgelerine bozulmuş alanlara ve tetik noktalarına uygulanan bir enjeksiyon yöntemidir. Ağrı ve hastalığın altta yatan nedenini başarılı bir şekilde tespit etmek ve güvenli bir şekilde tedavi etmek için kullanılan etkin bir yöntemdir.

Nöralterapide enjeksiyon; hastanın şikayetine göre, hastalığına göre ve hareket kısıtlılığına göre ilgili yerlere yapılır. Nöralterapi ile verilen ilaç, vücudun sinirsel bağlantıları kullanılarak yapılan bir düzenleme tedavisidir. Aynı zamanda hem tanı koymak hem de tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır. Uygulandığı bölgede ve bu bölge ile ilgili olan doku ve organ sistemlerinde kan akımını arttırarak hastanın şikayeti her ne sebep olursa olsun onun ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu uygulamada kullanmakta olduğumuz ilacın; ağrı kesici, iyileştirici, antibakteriyel ve antiviral etkileri mevcuttur. Bu ilaç ile hastada hücre düzeyinden başlamak üzere organlarda ve de tüm vücutta iyileştirici etkiler ortaya çıkmaktadır. Bu iyileştirici etki vücudu ağ gibi saran sinir sistemi aracılığıyla saniyeler içinde problemli bölgede sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlayarak kalıcı bir iyileşmenin ilk adımlarını oluşturmaktadır.

Nöralterapi nasıl uygulanır?

Nöralterapi; hastanın şikayetine göre ve hastalığına göre ilgili yerlere yapılır. Örneğin baş ağrısı çeken birisi için baş bölgesine, yüz bölgesine, saçlı deriye ve boyun bölgesine enjeksiyon yapılır. Fibromiyalji için ise ense ve sırt bölgesine enjeksiyon yapılır.Yalnız birçoğunda ortak nokta göbek ve karın bölgesidir. Burada göbek etrafına ve karın bölgesine enjeksiyon yapılır. Peki neden karın bölgesi bu kadar çok önemlidir? Özellikle son yıllarda kabul gören görüşe göre insan vücudunda ikinci bir beyin olduğu ve bununda bağırsaklar olduğudur. Çünkü kişinin bağırsakları iyiyse kişide iyidir. Bağırsaklar kötüyse kişide kötü olmaktadır. Mutluluk hormonunun %80’i bağırsaklardan salgılanmaktadır. Kişinin bağırsak sistemi düzenliyse; şişkinlik, ağrı ve sancı yoksa eğer kişinin hayatıda düzenlidir ve de dolayısıyla kişide mutlu olmaktadır. Fakat kişi mutsuzsa bağırsaklarında çok büyük oranda düzensizlik ve rahatsızlık mevcuttur. İnsanların çoğunda özellikle bayanlarda; şişkin göbek, guruldayan bağırsaklar, tembel ve düzensiz bağırsak alışkanlıkları ve sonuçta mutsuz, umutsuz, huzursuz, stresli, endişeli bir hayata sahip insanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebepten hastaların çoğunda göbek ve karın bölgesine enjeksiyon uygulaması yapılmaktadır.

İlk seanstan sonra bile insanların çoğunda karnındaki şişkinliğin indiğine, bağırsak alışkanlığının ve düzensizliğinin giderildiğine defalarca şahit oluyorum. Karın bölgesine yapılmasının diğer bir avantajı ise çoğu insanda yağlar genellikle göbek bölgesinde birikmiştir. Yapılan bölgede daha fazla olmak üzere aynı zamanda zayıflamaya da faydası vardır. Vücudumuzdaki yağlar şehrin çöplüğü gibidir. Yani her türlü zararlı, kirli, toksik, kimyasal atıkların depo yeridir. Bir yağ hücresi 800 kat büyüyebilir. Büyüdükçe çöplükte büyüyecektir. Dolayısıyla vücuttaki zararlı toksik maddeler de artacaktır. Nöralterapi bu noktalarda bölgesel ve genel yağ yıkımı yapmaktadır. Bu yöntemle birçok hastamın da bölgesel ve genel zayıfladığına şahit olmaktayım.

Nöralterapi hangi hastalıklarda kullanılır?

– Baş ağrıları

– Baş dönmesi, kulakta uğultu-çınlama

– Tüm vücut ağrıları

– Fibromiyalji, nevralji, huzursuz bacak sendromu

– Dolaşım bozukluğuna bağlı problemler

– Yüz felci

– Konsantrasyon eksikliği

– Endişe, stres, sıkıntı, kronik yorgunluk sendromu

– Uyku bozuklukları

– Vücudun toksinlerden arındırılmasında

– Allerjik kökenli hastalıklar

– Bölgesel ve genel sağlıklı zayıflamada kullanılır.

Nöralterapiyi kimler uygulayabilir?

Hekim olma şartı vardır. Bunun yanı sıra en az iki yıllık uzun, ciddi ve yorucu bir eğitim süreci gerektiren ve de eğitim sonrası 3 aşamalı sınavda başarılı olma şartı vardır.

Almanya, İsviçre, Avusturya ve Küba gibi birçok ülkede üniversite düzeyinde kliniklere sahip bir dalıdır.

Seansların sıklığı?

Seansların uygulama sıklığı ve süresi kişiden kişiye ve hastalığına göre değişmektedir. Yapılan uygulamada alınan yanıtlara göre tedavi süresi ve şekli kişiye özel olarak değişmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!