Alkali Su

Daha Fazla Göster

Su hayattır.

Su sağlıktır.

Susuz olmaz.

İçtiğimiz suyun yeterli ve kaliteli  olması gerekir. Canlı olması gerekir. Canlılığın yanında suyun ph’ı da önemlidir. Bedenimizin asidik olması birçok hastalığa davetiyedir. Asidik hale gelmesinde susuzluğun önemli yeri vardır. Yine diğer önemli bir konu ise bir seferde değil gün içerisinde parça parça  tüketilmesidir. Yani ihtiyacımız olan suyu güne yaymalıyız. Son zamanlarda tıbbın magazinsel konusu olan alkali su, suyun ph ile ölçülen değeridir. Alkali su küçük molekül yapılı ve etkin iyonize  mineraller içerir. Bu nedenle alkali suyun vücutta doku ve organ yayılımı hızlıdır ve daha etkindir.

    En kaliteli alkali suyun ph’ı 7.4-8.0, yani hafif alkali su olmalıdır. Bu değerler en uygunudur. Uzun süreli olarak ph’ı 8’in üzerinde olan su içilmesi mide asididetisini bozarak sindirim problemlerine sebep olur ve protein sindirimini bozar. Dolayısıyla ph 7.4 ile 8.0 arasında olan hafif alkali su tercihimiz olmalıdır. Hafif alkali su yağ asitlerini çözer ve atılmasını kolaylaştırır. Ancak alkali suyun bunun dışında bir besin veya tıbbi değeri yoktur.

    Hafif alkali su tercihimizdir. Ancak birçok hastalığın sebebi olan vücut asiditesi üzerine tekbaşına yetmesi mümkün değildir.

Hafif alkali suyu tercih etmeliyiz. Ancak vücut asiditesini azaltmak için başka yöntemler de gerekmektedir. Bunlar; uygun beslenme, yeterli ve kaliteli su, egsersiz, spor, yürüyüş, bazik serum içeren sıvılar ve nöralterapidir.

     Uzm. Dr. Oktay Kapan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!