Bağırsak ve Hastalıkları

Abone Ol
Daha Fazla

Bağırsakların öneminden defalarca bahsettim. Gerçekten çok önemlidir. Anne karnında bağırsaklarımız beyinden veya beyin bağırsaklardan ayrılır. Yani özellikleri birbirine yakındır. Daha önceleri doktorlar tarafından ihmal edilen son yıllarda bir takım doktorlar tarafından onurlandırılan bağırsaklar çok önemlidir.

   Bağırsaklar yediklerimizden hangilerini sindirilebildiğimizi ve hangilerine tepki gösterildiğini belirlemede önemli rol oynar. Bağırsaktaki bir problem toksinlerin, zararlı maddelerin kana karışarak bağışıklık sistemimizi olumsuz etkiler. Bu problem sadece bağışıklık ile ilgili değil, beyin, böbrek, kemik gibi birçok organı da olumsuz etkiler. Bağırsağın yaptığı görevleri tek başına değil içerdiği mikroorganizmalar ile birlikte yapmaktadır.

    Hep söylerim bağırsaklarımız ve içerdiği mikroorganizmalar çok değerlidir. Bağırsakların ve içerdiği mikroorganizmaların işlevlerini yapmaması durumunda iltihap oluşur. Bağışıklık sistemi bozulur.  Bunun sonucunda; romatizmal hastalıklar, besin alerjileri, astım, egzama, çölyak hastalığı, diyabet, otizm, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, demans, parkinson ve birtakım kanser hastalıklarına sebep olabilmektedir.

Bağırsak ortamını bozan nedenler;

-Karbonhidrat şeker tüketmek

-Liflerle fakir yemek yemek

-Gluten ve işlenmiş yağlar ile beslenmek

-Kronik stres

-Antibiyotik ve ağrı kesici benzeri aşırı kullanılan ilaçlar gibi birçok sebep vardır.

    En azından bunlara dikkat edersek daha sağlıklı bağırsak daha sağlıklı hayat yaşarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!