Baş Ağrısı

Daha Fazla Göster

Günümüz dünyasında baş ağrısı olmayan veya hayatta birkaç defa dahi olsa baş ağrısından muzdarip olmayan kimse yoktur. Baş ağrısı için sebep aramaya gerek yoktur. Günümüz şartlarının çoğu, baş ağrısı sebebidir.

Toplumumuzda en sık görülen şikayetlerin başında gelmektedir. Baş ağrısı oranı oldukça yüksektir. Baş ağrısının bir çok türü vardır. Bunlardan en sık görüleni gerilim tipi baş ağrısıdır. Sebebi ise günümüz hayat şartlarının vermiş olduğu stres, sıkıntı ve anksiyetedir. İkinci sebep ise migren baş ağrılarıdır. Bunların dışında bir çok baş ağrısı türü de vardır. Baş ağrısından korunmak için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunun için mümkün olduğunca stresten, problemlerden uzak durmak lazımdır. Ayrıca uykusuz kalmaktan ,dengesiz ve düzensiz beslenmekten, kullandığımız telefondan, televizyondan, bilgisayara kadar bir çok sebep sayabiliriz.

Tedavi olarak doğru tanı aldıktan sonra doğru tedavi gereklidir. Biz medikal (ilaç)tedavisi yanında ek tedavi veya sadece tedavi olarak birçok uygulama vardır. Bu tedaviler ile birlikte baş ağrıları çok büyük oranda azalmakta ve hatta geçmektedir. Bu uygulamalardan sadece biri nöralterapi uygulamasıdır. Nöralterapi de kullandığımız yöntem ilgili yerlere uygun dozda akupunktur uygulaması gibi ilaç vermektir. Kullandığımız ilaç insanlarımızın ürktüğü kortizon türü ilaçlardan değildir. Yan etkisi olmayan bunun yanında bir çok faydası olan bir ilaçtır. Bir çok rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bunları önümüzdeki dönemde zaman zaman yazmaya çalışacağım. Nöralterapiyi uyguladığımız alanda kılcal damarlarda kan dolaşımı iki ile altı kat kadar artar. Kan dolaşımı artışı ile problemli alanlara daha fazla besin ve oksijen taşımış olur. Baş ağrısı çekenlere tavsiyem muhakkak uygun tedavi ile çözüm bulunmasıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!