Büyük Göbekler ve Hastalıkları

Abone Ol
Daha Fazla

Karın ve bel bölgesindeki yağlamanın çok tehlikeli olduğunu ve birçok hastalığın direkt veya dolaylı sebebi olduğunu hepimiz biliriz.    
   Göbek ve beldeki yağlar şehir çöplüğü gibidir. Vücuttaki bir takım atık, toksik, zararlı maddeler bu çöplükte toplanır. Toplandıkça da birçok sağlık sorunu sebebi olur.
​      Etrafımızda hepimiz görmüşüzdür göbekli, beli kalın insanlarda baş ağrısı, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, eklem kas ağrıları çok sıktır. Obezite ve birçok kronik hastalıklar arasında inkâr edilmez bir ilişki vardır.

   Bahsettiğimiz göbek ve bel yağlarının en sık sebebi hamur ve şeker ürünleri gıdalardır. Yağ hücrelerinden salgılanan kimyasal ürünler beyin başta olmak üzere organlarda, eklemlerde hastalık sürecini tetiklemektedir.
​Karın ve bel bölgesinde yağlanmaya hareketsizlik ve sigara kullanımı da eklenince bu hastalık riski daha çok artmaktadır. Yani fazla kilosu olan hareketsiz yaşam süren birde üzerine sigara içen adaylar kronik, zorlu, dirençli hastalıklar ve sağlık sorunları açısından ciddi risk altındadır.
​Sonuç olarak göbeğimiz ne kadar büyükse belimiz de ne kadar kalınsa ağrılar çekme ihtimalimiz o derece yüksektir. Ancak çoğu insanlarda ağrıların sebebi olarak bunlar kimsenin aklına gelmez. Bunun yerine ilaçlara sarılır ve bekleriz. Oysaki ağrıları kontrol altına almamız da yaşam tarzının ne kadar önemli olduğunu bilmeyiz.
  Eğer sebepleri ortadan kaldırırsak veya kısıtlarsak; bunlar bol su içmek, fazla kilolardan kurtulmak, hamuru hayatımızdan çıkarmak, sigaradan uzak durmak, hareket etmek, karbonhidrat oranı düşük sağlıklı yağ oranı yüksek beslenme ile ağrılarımızdan kurtulabiliriz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!