Daha İyi Bir Beyin İçin

Daha Fazla Göster

Beynimiz sporcu gibidir. İşe yaramaya, üretmeye, faydalı olmaya devam etmesini istiyorsak düzenli antrenman yaptırmalıyız.

Açık hava yürüyüşleri yaparak bütün vücudu özelliklede beyne çok fazla fayda sağlar. Yürüyüş ve egzersiz yapmak sadece ömrü uzatmaz sağlıklı yasam kalitesi, hafıza ve algı kapasitesinde artış yapar. Sonuçta beyin hücrelerinde yenileme ve yeni beyin hücrelerinin oluşumunu sağlar.

Yürüyüş spor yapmak herhangi bir bulmacadan, matematik problemlerinden, macera film ve kitaplarından ve düşünmekten daha fazla fayda sağlar.

      Modern dünya bize durağan bir yaşam sunmuştur. Oysaki atalarımız hep hareket eden insanlardı. Günümüz dünyasında oturduğumuz yerde bütün işlerimizi enerji sarf etmeden çabalamadan yürümeden halledebiliyoruz. Oysaki bedenimiz harekete yürüyüşe ihtiyaç duyar. Vücudunuzun canlılığını koruyup sürdürebilmesi için hareketlere ihtiyacı vardır. Kronik hastalıkların artma sebeplerinden biridir bu durum.

   Yürüyüş, spor ile beyne olan kan akışı artarak beyin hücrelerinin yenilenmesi için gereken besini daha fazla taşıma imkânı vardır. Beyin sağlığının ve dolayısıyla beden sağlığını korumak için hareketlilik çok çok önemlidir. Herkesin tembelleştiği günümüzde daha önem kazanmaktadır. Peki, ne kadar egzersiz yürüyüş spor yapılır. Herkesin yapabildiği kadar veya haftanın beş günü ve günde en az 30 dakika tempolu açık hava yürüyüşü tavsiye ediyorum.

    Düzenli açık hava yürüyüşü ile tüm bedenimizi, kaslarımızı hem kemiklerimizi, beynimizi, akciğerlerimizi yenileyip geliştirebiliriz. Bu durum sonuç olarak bize sağlıklı bir hayat olarak geri dönecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!