Depresif Duygu Durum

Daha Fazla Göster

Maalesef günümüzde insanlarımızın çoğu abartılı çaresiz ve tükenmiş durumdadır. Bu ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de böyledir.

    Depresyon hayatımızı bazen en verimli dönemde dahi sekteye uğratan sebeplerden biridir. Dünya sağlık örgütü verilerine göre bir iki yıl içinde en yaygın görülen ikinci hastalık olma yolundadır. Son zamanlarda sağlık ve haber programlarında şunu hep duyarız “antidepresan ilaç kullanımı giderek artmaktadır“ Doğrudur.

   Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de antidepresan ilaç kullanımı oldukça artmıştır. Hemen hemen her evde antidepresan ilaç grubundan en az bir kutu vardır. İnsanlarımız depresif duygu durumun da olduklarında, her eve antidepresan girmeye devam edecektir. Bu ilaçların hafif güçlü olanları vardır. Son zamanlarda maalesef o kadar çok artmıştır  yüksek doz antidepresan kullanımı…

    İnsanlarımızdan şunları çok duyarız. Bu ilaç çok işe yaramadı veya çok çok az faydası oldu şeklinde ifadeler. Bu durum birçok hasta da ilaçların işe yaramadığı anlamına gelmiyor ama çoğu vakada maalesef faydalı olmuyor. O halde huzura mutluluğa farklı yollardan ulaşmayı denemeliyiz. Gelişen modern dünyanın yüklediği en büyük yüktür depresyon. Hayat kolaylaştıkça hayatta bazı şeylere daha rahat ulaşıldıkça maalesef fiziksel, ruhsal, psikolojik hastalıklar artmıştır.

    Hazır besinler, katkı maddeli besinler ve kişisel bedene uygun olmayan besinler bir takım rahatsızlıkları tetiklemiştir. 

   Hep söylerim su çok önemlidir. Bağırsaklarımız çok önemlidir. Hareket etmek de o kadar önemlidir. Yediklerimiz çok önemlidir. Mümkün olduğunca bunları düzenleyerek depresif duygu durum gibi birçok hastalığın üstesinden gelebiliriz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!