Duygu Durum

Daha Fazla Göster

Depresif duygu durum, günümüz insanlarının en büyük rahatsızlıklarından  birisidir.

Dünyada her geçen zaman insanları daha çok etkileyen ve birçok hayatı sorunlu duruma getiren bir rahatsızlık haline gelmiştir.Bu tür rahatsızlığı olan insanlar; duygusal anlamda çok ciddi acı çekerler. Bu durum insanların günlük yaşamlarını, aile hayatlarını ve iş ortamlarını etkiler.

Depresif duygu durum; somatik olarak nitelediğimiz vücuttaki birçok hastalığın sebebi, başlatıcısı veya devam ettiricisi olabilir. Örneğin geçmeyen başağrıları,  uykusuzluk problemleri, bel ağrıları, yaygın vücut ağrıları, mide yanmaları gibi….

Duygu durum bozukluğu çok sık rastlanılanan rahatsızlıktır. Artık çok ciddi oranda görülebilmektedir. Kadınlarda bu oran daha sıktır. Birçok insan hayatında en az bir kez depresyon geçirmiştir ve bunların bir kısmı kronik hal almıştır.Sebep olarak birçok şey sayılabilir. Örneğin; genetik, çevresel, ekonomik, hormonal ve mevsimsel etkenler buna sebep olabilir. Kişilerde kendini değersiz hissetme, ümitsizlik, sanki dünya başına yıkılmış düşüncesi, güven eksikliği, hassasiyet, tahammülsüzlük, enerji kaybı, istek kaybı, geçmeyen baş ağrıları, diz ağrıları, vücut ağrıları, sonu gelmeyen uykusuzluklar, sindirim bozuklukları, sindirim bozuklukları depresyon kaynaklı olabilir.

Ayrıca kötümser insanlar iyimser insanlara oranla daha çok depresyona girmektedir. Tedavide; altta yatan problemi tetikleyen sebebi ortaya çıkarıp buna göre tedavi etmek gerekir.

Herkese sağlıklı günler dilerim….

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!