Elektromanyetik Dalgalar

Daha Fazla Göster

Bilgilerin teller, kablolar vasıtasıyla iletilmesinde yüksek frekanslar kullanılır. Günümüz dünyasında her yanımız elektromanyetik dalga kirliliği ile dolmuştur. Bunlara birkaç örnek verecek olursak; radyo, bilgisayarlar, telefonlar, bebek telefonları, wi-fi ağları, yüksek gerilim hatları, mikrodalga fırınlar, uzaktan kumandalar, radarlar, telsizler vs…

        Saydığımız veya sayamadığımız birçok alet, bizim göremediğimiz ancak sağlımızı çok ciddi tehdit eden elektromanyetik çevre kirliliği oluşturmaktadır.

Bunlar yüksek teknolojinin insan sağlığına çıkarttığı yüklü faturadır. Mevcut aletler hayatımızı kolaylaştırıp yaşam kalitesini arttırırken birtaraftan da maalesef sağlığımıza çok ciddi sorunlar yüklemektedir. Teknolojik aletleri gereksiz veya gereğinden fazla kullanmamız sonucunda birçok rahatsızlıklar meydana gelmektedir.

    Aletlerin kullanımıyla kısa süreli etki olarak; baş dönmesi, baş ağrısı, yorgunluk, kırgınlık, halsizlik, gece uykusuzluğu, gündüz uykululuk hali, kalp ritim bozuklukları, sinirlilik, kulak çınlaması, dikkat eksikliği görülebilir.

       Uzun süreli etkisi olarak da; kanserler, parkinson hastalığı, demans hastalığı, multibl skleroz gibi sinir sistemi hastalıkların görülme riskini arttırmaktadır.

      Bize düşen görev; daha sağlıklı gelecek nesiller için teknolojiyi  gereksiz kullanmaktan kaçınmamız ve de özellikle çocuklarda ihtiyaç dışı teknoloji kullanma alışkanlıklarından uzak durmak gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!