Geçmeyen Vücut Ağrıları

Daha Fazla Göster

Fibromiyalji, insanların hayatlarını oldukça olumsuz etkiler. Bu tip hastalar  günlük yaşam aktivitelerinin bir kısmını yerine getiremeyip adeta hayatları kararır. Özellikle bayanlarda daha çok görülen ve yaşamlarını kâbusa çeviren bir hastalıktır.

Fibromiyaljinin belirtileri nelerdir?

Yaygın kas-iskelet sistemi ağrıları, yaygın vücut ağrıları, uyku bozukluğu ve yorgunluğun eşlik ettiği bir hastalıktır.

Bu tip hastalar doktor-doktor, hastane-hastane dolaşırlar fakat buna rağmen hastalığın ismini ve de çözümünü bulamazlar. Çoğu zaman, psikolojik denilip hatta hastalık hastası olarak da tabir edilirler. Bu tip hastalar; rahatsızlığını kimseye hatta en yakınındakine bile anlatamayan kişilerdir.

        Bu kişilerde;

– Aşırı ağrı durumu

– Ellerde ve ayaklarda uyuşma,

– Gün boyu yorgunluk ve huzursuzluk hali

– Yaygın uyku bozuklukları

– Bağırsak şikayetler( gaz, şişkinlik, kabızlık..)

– Üzgün ve depresif ruh hali

– Baş ağrısı

– Konsantrasyon eksikliği, düşünce bozuklukları

– Vücutta ödem hali

– Boyun, omuz, sırt, bacaklar, kalça ve baş ağrıları görülür.

Tedavi nasıl olmalıdır?

Fibromiyalji; çok yoğun ve stres altında çalışan kişilerde, işini sevmeyen kişilerde, mutsuz ve huzursuz kişilerde daha çok görülür. En tipik belirtisiyse sabahları ortaya çıkan baş, boyun, sırt, bel ağrısı veya yaygın vücut ağrılarıdır. Bu tip hastalara bol su içmesini, sigara, çay ve kahveden uzak durmalarını, aç ve yorgun olmamalarını ve de düzenli olarak egzersiz yapmalarını tavsiye ediyorum. Ayrıca bu tip hastalar doktor-doktor dolaştıkları için birçok ilacı kullanmaktadır. İlaçlar kullanıldığı sürece hastalığı baskılamaktadır. İlaç bırakılınca hastalık tekrardan başlamaktadır.

      Bu hastalara farklı olarak biz nöralterapi ve ozon uygulamasını yapmaktayız. Hemen hemen her gün birkaç yeni fibromiyalji hastası ile karşılaşmaktayım. Yaptığımız tedavi uygulamasıyla hastaların yaşam kalitesine ve hastalara çok ciddi faydaları olmuştur. Uyguladığımız  hastaların çoğu buradan memnun olarak ayrılmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!