Maden Suyu – Soda

Daha Fazla Göster

Halk arasında soda ile maden suyu aynı anlamda kullanılmasına rağmen bu doğru değildir. Soda; su ve sudan yapılan içeceklere üretim aşamasında karbondioksit gazı basılmasıyla elde edilen ve tamamen yapay olan bir içecektir.

   Buna karşın maden suyu; içerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yeraltındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkan ve tamamen doğal olan bir içecektir.

    Maden suyundaki zengin mineraller vücudumuzdaki vitaminlerin fonksiyonlarına yardımcı olur.

   Maden suyu çok sağlıklı bir içecektir. İçerdiği

 kalsiyum, florür gibi mineraller nedeniyle  çocukların, bayanların ve yaşlıların özellikle maden suyu içmeleri gereklidir. Maden suyu birçok insana birçok fayda sağlamaktadır.Büyüme çağındaki çocuklarda, gençlerde, hamilelerde, erişkinlerde, yaşlılarda sıvı, mineral ve vitamin ihtiyacının karşılanmasında çok değerlidir.

     Ülkemiz maden suyu açısından aslında zengin bir coğrafyaya sahiptir. Ancak buna karşın maden suyu tüketimi konusunda oldukça yetersisiz. Hiçbir zararı olmayan bilakis oldukça faydaları olan maden suyunu yeterince tüketmenizi tavsiye ederim. Buna karşın soda olarak geçen yapay sıvı içeceğini daha az tüketmenizi tavsiye ederim.

   Herkese sağlıklı günler dilerim…

 Uzm. Dr. Oktay Kapan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!