Sağlık İçin

Daha Fazla Göster

Hava koşullarının kötü olduğu Avrupa’nın birçok ülkesindeki gibi ülkemizde ve de dolayısıyla şehrimizde bahar aylarının olumsuz soğuklarıyla karşı karşıya kalmaktayız.  Bu dönemde bazı hastalıklar daha sık görülmektir. Özellikle gribal enfeksiyonlar (soğuk algınlığı), baş ağrıları, genel kas ağrıları, bel, boyun, diz, sırt ağrıları önemli oranda artmaktadır. Yine bu dönemlerde eve kapanma, içine kapanma gibi depresif duygu durum bozuklukları görülmektedir. Yine bu dönemlerde halsizlik, kırgınlık, yorgunluk gibi genel durum düşkünlüğü sık görülebilmektedir. Yine bu dönemlerde baş ağrılarında belirgin artış olmaktadır.  Özellikle migren atakları sıklaşmaktadır.

   Bizim kişilere tavsiyemiz;  yaz-kış her zaman yeterince su, uygun vitamin tüketilmesi ve de birçok hastalığın sebebi ve başlangıcı olabilen bağırsak sağlığına dikkat edilmesidir. Çünkü bağırsaklar vücudumuzda ikinci beyin gibidir. Hatta beyinden kat kat daha fazla hücre içermektedir. Bu demek oluyor ki insanların bağırsakları sağlıklıysa vücutta sağlıklı,  bağırsaklar sağlıksızsa vücutta sağlıksız olmaktadır. Bu çok önemli bir konu olup birçok hastalığın tedavisine bağırsak sağlığı tedavisi ile başlamak gerekir.

Yine bununla birlikte; telefonun, bilgisayarın, televizyonun, wi-fi ağların, baz istasyonların, vericiler, mikro dalga fırınlar, yüksek gerilim hatları gibi elektromanyetik radyasyon yayan elektrosmog kirlenme çok tehlikeli boyutlara ulaşmış durumdadır. Yine arabaların egzozlarından çıkan toksik, kimyasal ağır metal yüklenmesi de  bir başka problemi oluşturmaktadır.

   Bütün bu saydığımız rahatsızlıkları olanlarda, gribal enfeksiyonlarda, baş ağrısı, boyun, sırt, bel, bacak ve diz ağrılarının tedavisinde kimyasal olmayan, toksik maddeler içermeyen yöntemler kullanılmalıdır.

 Bu yöntemlerden birisi nöralterapidir. Nöralterapi  vücudu düzenleyen, tamir ve tedavi eden bir enjeksiyon metodudur. Yine diğer bir tedavi yöntemide çok değerli olan ozon uygulaması da antioksidan, doku tamiri ve hücre yenilenmesini sağlayan başka bir metoddur. Yine herkesin bildiği vücuttaki birtakım toksik maddelerden kurtulma olan hacamat yöntemidir. Gerek nöralterapi olsun gerek ozon uygulaması olsun gerekse hacamat uygulaması olsun her üç yöntemde immün sistem dediğimiz vücudun savunma sistemini güçlendiren yöntemlerdir.

Ayrıca egzozda yayılan ağır metal yüklenmesinde, telefon, wi-fi, baz istasyonları gibi elektrosmog kirlenmesinin tedavisinde şelasyon ve detoks tedavisi de yapılmalıdır.

  Herkese sağlıklı günler dilerim…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!