Sağlık Tarama Cihazı

Daha Fazla Göster

Bugünkü yazımda Elazığ ve hatta bölgemizde ilk olan bir cihazdan bahsedeceğim. Ülkemizde ise birkaç yerde var ancak bizdeki en gelişmiş ve güncel versiyonu.

Doğumda normal bir bireyin bütün organ ve dokuları sağlıklı olarak gözlerini açar dünyaya. Zamanla genetik özellikler, çevresel özellikler ve bilinçsizlik ile sağlığımızı bozarız. Vücudumuzda hasarlar oluştururuz. Bu hasarlar zamanla öyle bir hal alır ki geri dönüşü olmayan rahatsızlıkların sebebi olur. Hayatımızın ilk günlerinden itibaren kaliteli suyu az tüketmemiz, katkı maddeli ürünler kullanmamız, hatalı soluk alıp-vermemiz, elektrosmog dediğimiz elektromanyetik radyasyona maruziyetimiz, ayaküstü atıştırmalar, çevresel toksik maddelerle temas, genetik faktörler, hormonal düzensizlikler, barsak problemleri gibi birçok daha sayamadığımız faktörlerden dolayı vücudumuz sağlıksız olmaya başlar. Dayanma ve direnme gücümüzü bir fıçıya benzetirsek bir yerden sonra fıçı dolup taşacaktır. Fıçı taştıktan sonra hastalıklar artık  kendini gösterir.

     Yine vücudumuzda bulunan en büyük ağ sinir lifleridir. Ortalama bir insanda dünyayı yaklaşık 12 defa dolaşacak uzunlukta sinir lifleri bulunur. Örneğin bütün damarlarımızda 3 kat olmak üzere sinir lifleri vardır. Dolayısıyla vücudumuzun her yerinde sinirsel uyarı olmadan sağlıklı olarak çalışmasından bahsedemeyiz. Bu sebeple tedavi yaparken bunu göz önünde bulundurmalıyız.      Gelelim cihaza!

Cihaz sinir lifleri, sinir uyarıcıları üzerinden kalp atımı (EKG) veya damar (nabız) üzerinden vücudu tarayarak var olan problemleri ortaya çıkarmaktadır. Hatta problemleriniz yeni başlamışsa ve hiçbir bulgu vermemişse dahi bu cihaz bunu bildirmektedir.

    Ayrıca labaratuvarların bakmadığı bazı tahliller, eksikliklerde yine bu cihazla tespit edilmektedir.    Günümüzde anne-babaların allerji sebebini ve allerjiye sebep olan etkenleri bulabilmek için hastane hastane dolaştığını ve hatta daha büyük şehirlere tahlil için gittiklerini veya kan gönderdiklerini biliyoruz. Bu cihaz ile allerji etkenleri kolaylıkla ve anında tespit edilmektedir.

      Bunun yanında Günümüz dünyası  sınavlarla doludur. Özellikle sınava hazırlanan gençler için hafıza, algı, öğrenme, konsantrasyon arttırıcı vitamin, element, minerallerin seviyesi anında tespit edilebilmektedir bu cihazla. Birçok insanın kronik hastalıkları, geçmeyen ağrıları mevcut olup bunlarla ilgili sebep, tanı ve tedavi takibi kolaylıkla yapılmaktadır. Bu cihazı sadece hasta  bireylere değil sağlıklı da olduğunu iddia eden  herkese tavsiye ederim. Kabaca faydalı olacağı birkaç uygulamayı örnek verecek olursak;

– Ağrı sebebi ve tedavisi

– Kanser gibi hastalıkların   tespiti,

– Biyolojik yaş tayini

– Labaratuvarın ölçemiyeceği vitamin, mineral tespiti,

– Sağlıklı vücut için,

– Hastalıkların önceden tespiti,

– Tedavilerin takibi,

– Allerjinin varlığı ve sebeplerinin tespiti,

– Koruyucu hekimlikte,

– Öğrenciler için, öğrenmeyi yaşa yaymak için, algı, hafıza, konsantrasyon arttırılması,

– Sağlıklı zayıflama vs.

Herkese sağlıklı günler dilerim…

  Uzman doktor Oktay Kapan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!