Yaşadığımız An

Daha Fazla Göster

Günümüz hayat şartları içerisinde süregelen faktörlerin çoğu stres sebebidir. Stres ise zihinsel, bedensel ve ruhsal depresyona sebep olurken aynı zamanda vücudumuzdaki asit salgısını da çok ciddi oranda arttırmaktadır. Vücuttaki asit salgısındaki artış sonucunda dirençli, malign ve kronik hastalıklarda artış görülmektedir. On yıllar öncesine kadar insanlar içinde bu kadar kronik ve dirençli hastalıklar yoktu. Ancak günümüzdeki hastalıkların birçoğu artık kronikleşmiştir. Baş ağrısı, vücut ağrıları, diz ağrısı gibi…

      İnsan vücudu adeta fıçıya benzer. Doğumdan itibaren her türlü olumsuzluk, hastalık, stres, ruhsal ve fiziksel travmalar, elektrosmog, geçirilen ameliyatlar ve kazalar fıçının dolmasına sebeptir.

        Fıçı dolduktan sonra; onu taşıracak bir damla ya da herhangi bir sebep hastalığın ortay çıkmasına sebep olmaktadır.

       Sıkıntılarımızın en büyük sebeplerinden birisi bugünü yaşamamaktır.  Baktığım binlerce hastalardan yaptığım analizlerinden çıkan sonuç; birçoğunun geçmişte kaldıklarını, geçmişin hesabını hala görmeye çalıştıklarını defalarca tecrübe ettim. Geçmişe takılıp, geçmişte kalmak ve geçmiş üzerine kafa yormak maalesef vücudun asit salgısını arttırmakta, bu durum ise karşımıza hastalık olarak çıkmaktadır.

         Şunu unutmamak gerekirse; geçmişte yaşananları değiştirmek mümkün olmadığına göre ya da o zamana dönmek mümkün olmadığına göre önemli olan geçmişten dersler çıkarıp önümüze bakmak lazım. Çünkü geçmişe takılıp kalmak, yaşadığımız anı bize hissettirmeyecektir. Unutmayalım ki yaşadığımız an en değerli andır. Yasadığımız anın kıymetini bilerek yaşamanızı tavsiye ediyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!