Yaşlanıyoruz

Daha Fazla Göster

Doğal olan herşey ama gerçekten doğal olan herşey güzeldir. Ancak günümüzde doğal olmayan birçok şeye de doğal dendiğini biliyoruz. Önemli olan sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşlanmaktır. Her doğan gün bir öncekine göre daha yaşlı bir vücuda sahibiz. Zaman ilerledikçe ve yıllar geçtikçe vücudumuz da yaşlanmaktadır.

    Vücudumuzdaki hücreler bölünerek çoğalır. Böylelikle yeni ve genç hücreler oluşur. Yalnız bunun da bir sınırı vardır. Sonuna kadar bölünebilen tek hücre, kanser hücresidir. Yaşlanmak doğal bir süreçtir. Ancak önemli olan sağlıklı yaşlanmak ve yaşlılığı geciktirmektir. Doğumla birlikte başlayan ve ölümle son bulan süreçte vücudumuz bir fıçı gibi biriktirir. Taki fıçı taşana kadar birikim olmaktadır. İşte bu birikim sonucu  vücudumuzda toksik atık ve kimyasal birikimler olmuş olur. Bu atıklar idrar, dışkı, ter ve nefes ile atılmaktadır. Ancak bir noktadan sonra vücudumuzun atması mümkün olmadığında bu fıçıda kalır. Bu kalan ve biriken maddeler asidik maddelerdir. Yıllar geçtikçe bu asidik maddeler cildimizden tutun da organlarımıza kadar heryerde birikir. Birikimin hızına bağlı olarak herkeste farklı yerlerde olmak üzere ciltte kırışıklık, yorgunluk, dolaşan ağrılar, saç-tırnak hasarları meydana gelir. Birde bunlara asidik yiyecek-içecekler, sigara, katkı maddeli gıdalar, hormonlu besinler, stres-sıkıntı faktörleri de  eklendiğinde erken yaşlanma kaçınılmaz olur.

      Zorunlu kaldığımız hayat ortamında elimizden gelen imkanları kullanmazsak eğer yaşlanmaya bizim de katkımız olur. Dolayısıyla daha geç yaşlanmak için ve de sağlıklı yaşlanmak için dikkat etmemiz gereken önlemler vardır. Bunlar basit önlemlerdir.

Vücudumuzdaki asit miktarının artması yaşlılığa ve hastalıklara davetiyedir. Hastalıkların bir kısmına ve hızlı yaşlanmaya vücudumuzdaki asit miktarı sebep olduğundan beslenmeye çok dikkat etmemiz gereklidir. Vücudumuzun alkali ortamı hastalıkların ve hızlı yaşlanmanın önüne geçebilmektedir. Yaşlanmayı geciktirmek için sağlıklı beslenme yaşam düsturumuz olmalıdır. Bir ömür boyu sürecek yaşam felsefemiz olmalıdır. Sağlıklı ve doğal besinlerle, doğru pişirme ile az miktarda yenilen gıdalar bize geç yaşlılığı getirecektir.

   Bir de olmazsa olmazımız yeterli ve kaliteli su tüketmek olmalıdır. Ve muhakkak haftada en az  üç gün olmak üzere düzenli egzersiz ve açık havada yürüyüş yapmayı da ihmal etmememiz gerekir. Bütün bunlara ek olarak kan ve lenf dolaşımı ve sinir iletimi için uyguladığımız nöralterapi en etkili yaslanmayı geciktirici bir yöntemdir.

Herkese sağlıklı günler dilerim…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!