TANIMAK

Pink and White Valentine's Day Twitter Post Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası (9)
Daha Fazla Göster

Bir bilgiyi, fikri, düşünceyi, gelişimi, var olan yetenekleri daha üst seviyelere taşıyabilmek, aktarabilmek için öncelikle bütün bu unsurların muhatabını iyi TANIMAK gerekir.

Bir antrenör kendi bilgi birikimini, tecrübelerini ve yaptığı işin doğrularını oyuncu gurubuna aktarırken ve antrene ederken evvela her bir sporcusunu ayrı ayrı analiz etmelidir.

Bir Antrenör sporcusunun fiziki yapısını,teknik becerilerini ( yeteneklerini ) fizyolojik ve motorik değişimlerini çeşitli testlerle gözlemleyebilir; Fakat her bir sporcunun da bilinçaltı psikolojik yapısınıda çözmeli ve anlamalıdır.
Futbolu gelişmiş ülkelerde yapılan testlerle….!

PADUA-BASKIN ALGI SİSTEMİ-STRES KATSAYISI-ZEKA ALANI-PERFORMANS POTANSİYEL-LİDERLİK ENVANTERİ‘ni kolaylıkla belirleyip,her sporcusuna ayrı ayrı davranış modelleri ve görev yüklemeleri yapabilmelidir. Baskın algı ölçümünde işitsel algısı zayıf bir sporcusuna taktik verirken saatlerce anlatsa da bu sporcu 10 dakika sonra sahaya çıktığında antrenörün söylemlerini unutup kendi bildiği şekilde oynayacağından, antrenör işitsel algısı zayıf olan bu sporcuya tahtada ya da kağıt üzerinde çizerek veya çeşitli görsellerle anlatması daha isabetli olacaktır. İşte bu şekilde hem takım, hem antrenör hem de sporcu başarısını en doğru ve en yüksek seviyede yakalayacaktır.

Bu sebeplerden dolayı bir antrenör her bir sporcusunun kişilik yapısını ve bilinçaltı gerçeklerini bilmeli ve tanımalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!