Elazığspor İçin Son Şans!

Blue and White Quotes Instagram Post Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası (4)
Daha Fazla Göster

Uzun süredir maddi imkansızlıklardan dem vurulan ve hala yıllar önce takımda yer almış ve neredeyse jübile yapacak futbolcuların dosyalarının kamuoyuna sunulduğu Elazığspor’da Selçuk Öztürk’ün istifasının ardından hareketli dakikalar ve önemli gelişmeler yaşanıyor.

Ne hikmetse sürekli borçlardan ve eski dosyalardan bahsediliyor, kongrelerde atışmalar yaşanıyor ama sonuç hiç değişmiyor. Global futbol anlayışında sermayen varsa başkan olursun anlayışı vardır. Bir kulübün çarkları para olmadan dönmez; fakat bizde durum tam tersi.

Gelelim yaşanan sürece.

Selçuk Öztürk’ün istifasının ardından iş insanı Necati Erdem büyük bir fedekarlık göstererek ve gerçekçi hedeflerle adaylığını açıkladı. Kırgın ve küskün bir Elazığspor yapısından, girişken, kurumsal anlamda ilişkileri iyi olan ve vizyonunun yeniden güçlü hale getirileceği her şeyin profesyonelce yürütüleceği bir Elazığspor hedefini açıkladı.

Necati Erdem’in adaylığını açıklamasının ardından Gençlik 23 Taraftar Grubu Başkanı Serkan Çayır’da başkan adayı olduğunu açıkladı ve ardından bir medya kuruluşuna şöyle bir açıklama yaptı:

Gelen yönetimlerde de para yok bende de para yok, “biz kimsenin adamı değiliz, Elazığspor’un gerçek sahibiyiz” diye konuştu. Taraftarlar Elazığspor’un gerçek sahibidir. Bu tartışılmaz; Fakat aklımıza gelen sorular şunlar!

Şimdi! Para olmadan bu kulüp nasıl yönetilecek? Kulüpte daha önce başkanlık yapmış ve şampiyonluk yaşatmış bir iş insanı mı koltukta oturmalı yoksa bende de para yok diyen Serkan Çayır’mı? Kimse yanlış anlamasın, gerçekçi olmak lazım. Elazığlıların ve Elazığspor’un taraftarlarının bir hayali var. O hayaller daha fazla yıkılmasın.

Profesyonel bir yönetim şart”

İstifa ve şu an yaşanan problemlerin sebebi zaten maddi sıkıntılar. Sorunların çözümü için profesyonel ve maddi gücü olan veya bu anlamda gerekli alt yapıyı oluşturabilecek sahip yöneticilere kulübün teslim edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde Elazığspor’u ummadığımız yerlerde görebiliriz. Zaten kırgın olan taraftarlarımız bir kez daha hayal kırıklığı yaşayabilirler. Elazığspor’un bu şansı iyi değerlendirmesi gerekiyor. Aksi takdirde dönüşü olmayan sıkıntılı yollara girilmiş olur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!