Şimdiye Kadar Neredeydiniz?

Daha Fazla Göster

Deprem, ardından pandemi…

Maddi ve manevi olarak yorgun Elazığ…

Geciken açıklamalar ve tepkiler (Vatandaşın tepkisi hariç)…

Vereceğim sadece bir örnek. Daha fazlasını şehir olarak yaşıyoruz zaten.

Depremin ardından bir çok mahallede deprem konutlarının yapımı başladı, çoğu tamamlandı, hala bitmeyenler var. Buraya kadar her şey normal, anlam veremediğimiz şey ise geçen günlerde Mustafapaşa Mahallesi’nde gösterilen tepkinin zamanının seçimi…

Bazı mahallelerde yapılan konutların metrekaresi ve dizaynı vatandaşları rahatsız etti. Doğal olarak vatandaşlar haklarını savunmak için çeşitli mercilere müracaat ettiler, basın aracılığıyla seslerini duyurmaya çalıştılar. Vatandaş için zaman çok önemliydi; ama ne hikmetse geçenlerde bitmek üzere olan deprem konutlarının önünde bazı oda başkanlarının katılımıyla basın açıklaması yapılarak tepki gösterildi..

Şimdi soruyoruz bu yaptığınız eylemi inşaatların temeli atılırken yapsaydınız daha iyi olmaz mıydı? Sormazlar mı şimdiye kadar neredeydiniz diye! Şu an yaptığınız açıklamaları, Bakan Murat Kurum onlarca kez Elazığ’a geldiğinde, inşaatların önünde yapsaydınız inanın sonuç çok farklı olurdu.

Muhtar darp edildi, olay unutuldu!

Mustafapaşa Mahallesi muhtarı Yusuf Çakmak sözlü ve fiili saldırıya uğradığı gün yapılan açıklamalarla her şey bitti! Muhtar ve mahalleli yine yalnızlığına terkedildi. Sözümüz bazı oda başkanlarına. Hepsine değil, vatandaşın her anında yanında olan ona destek veren oda başkanlarına bir sözümüz yok.

Bir diğer konu, Mustafapaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakmak ve mahalle sakinleri bir çok defa meydanlarda toplanıp mağdur olduklarını dile getirdiler. Acaba kaç tanesine iştirak edildi ve yüksek sesle tepki gösterildi.

Muhtarın ve mahalle sakinlerinin yalnız bırakılmasıyla başlayan süreçte, bitmek üzere olan deprem konutlarının önünde açıklamaların yapılması Elazığ’lı vatandaşlara hiç samimi gelmedi.

Metrekaresi ve dizaynı istenilen şartlarda olmayan binaları yıktırıp yeniden mi yaptıracaksınız sayın oda başkanları!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!