Asilhan Arslan Kadar Elazığlı Olsanız Keşke!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazen düşünüyorum da Türkiye’de başka bir şehir var mıdır acaba kendi şehrinin gelişimi için atılan her adımı eliştiren, doğruyu yanlış, yanlışı doğru bilen ve gösteren?

Birileri istemese de artık bu şehirde bazı şeyler değişiyor!

Asilhan Arslan, son toplantıda tüm açıklamaları yaptı zaten. Tüm eleştirilere cevabını verdi. Kamuoyu konuyu birinci ağızdan dinleme imkanına sahip oldu. Bu toplantı Elazığ tarihine geçen bir toplantı oldu. Yapılan eleştirilere karşın kamuoyunun tüm kesiminin davet edildiği yoğun katılımlı bir basın açıklaması pek görmemiştik. Eleştirilere böyle bir toplantıyla cevap vermek en büyük erdemdir zaten.

Gelelim konumuza. Ben sadece haksız karalamalara değinmek istiyorum. Bir kurum ve kurumun yöneticileri astı astarı olmayan karalamalara nasıl maruz bırakılır Elazığ bunu net bir şekilde görmüş oldu. Eleştirme kavramını öncelikle öğrenmeniz lazım. Eleştiri yapabilmeniz için muhatabınızı ve konuyu iyi analiz etmeniz lazım. Kulaktan dolma bilgiyle, şu şunu dedilerle eleştiri olmaz.

Bu kadar linç kampanyası neden?

Eleştirdiğiniz kişi gecesini gündüzüne katan ve bu yolda yalnız bıraktığınız bir Elazığ sevdalısı. Yöneticilik kavramını ve liderlik vasfını en iyi şekilde bilen, uygulayan, sizden ders alacak değilde sizin ders alacağınız bir Elazığlı. Memleketi için en iyisini yapmanın peşinde olan gerçek bir Elazığlı. Yanında olmanızı beklerdik; ama karşısında durdunuz bu süreçte.

Açıklamalarda geçen en büyük yalan; “İNSANLARDAN PARA TOPLANDI “

Açıklamaları yapan bazı şahısların konuya hakim olmadığı ve sırf dikkat çekmek için açıklama yaptıkları ortada. Öncelikle Asilhan Arslan ve yönetimine ve Elazığ TSO çalışanlarına büyük bir özür borçlusunuz bence. Şehirle ilgili her konuda gün içinde mesaileri bitmesine rağmen gecenin geç saatlerine kadar defalarca çalışan en ufak bir detayı bile atlamayan bir oluşumdan bahsediyoruz!

İnsanlardan para toplandı diye yazıldı veya yazdırıldı. Burayı altını çizerek anlatıyorum; Benim çok yakından tanıdığım biri Elazığ Girişim Grubu için müracaatta bulundu. Kendisine şöyle bir soru yönelttim: “Ödemeni yaptın mı?” Aldığım cevap; “Ödeme şu an için talep edilmedi. Formu doldurdum ödeme için daha sonra bilgi verileceği söylendi ve ihale gününden bir gün öncesine kadar kimseden para talep edilmedi. Bu nasıl bir yalandır. Bu nasıl bir iftiradır. Çok merak ediyorum hiç rahatsızlık duymadınız mı bunu söylerken ve yazarken? Sizi biri eleştirdi mi tahammül edemiyorsunuz; ama Elazığ TSO gibi bir markayı Asilhan Arslan gibi birini zan altında bırakmaktan çekinmiyorsunuz. Bu öfkeniz neden?

Uzmanın biri çıkmış açıklama yapıyor “İnsanlardan para toplandı”
Yahu sen gerçekten uzman olsan Asilhan Arslan’ı arar veya Elazığ TSO ile iletişime geçer bir sorardın para toplandı mı diye?

Gerçekten utandım; Biz nasıl bir şehirdeyiz.
Adamlar öyle açıklamalar yapmışlar ki zannedersin karşımızda Elazığlı olmayan bir topluluk var! Yazımın başında belirttiğim gibi başka bir şehir yoktur herhalde kendi şehrinin menfaatini düşüneni karalayıp önünü kesen! Özellikle “İnsanlardan para toplandı” yalanınız tarihe geçti ve arşivlerde yerini aldı. Sizi vicdanınızla baş başa bırakıyoruz. Varsa eğer.

“Maden rezervlerimize sahip çıkalım, şehrin geleceği elimizden kayıp gitmesin” demek suç oldu. Meyve veren ağaç taşlanır misali tam olarak işin özeti bu. Asilhan Arslan ve Elazığ TSO tüm riskleri alarak şehrin geleceğine ışık tutmaya çalıştı ve bu olay şehrin kaderini gerçekten değiştirecek. Asilhan Arslan tüm Elazığlıların istediği şeyi yaptı. Kimse sorgulamasın kimse sesini çıkarmasın devrini bitirdi! Bu süreçten sonra Elazığ’da artık vatandaş çoğu şeyi sorgulayacak ve sorgulamaya başladı bile!

Gel gelelim eleştirdiğiniz Asilhan Arslan, maden rezervleri konumuzun dışında olacak şekilde nasıl yorumlar almış şehir için neler yapmış bir iki örnek verelim; Eleştirdiğiniz insanın önce bir geçmişine ve yaptıklarına bakın derim.

31.05.2018 – TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ; “Elazığ’da müthiş bir potansiyel var. Elimizin altında çalışkan insanlarımız var. Eğer bunları iyi motive eder ve yol gösterebilirsek Elazığ ve Türkiye kazanır.”

Asilhan Arslan’ın Elazığ depremi sonrası açıklamalarına bakalım; Bu açıklamaların yarısını bile yapan olmadı bu şehirde. Elazığlı vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın sıkıntısını samimi bir dille nasıl profesyonelce anlatmış izleyelim. Bunun gibi 100’lerce açıklaması var. Bunlar sadece bir örnek.

Şimdi soruyorum size. Elazığ sevdalısı bir insanı karalayacak bir vicdana ne ara sahip oldunuz. Adamın yaptığının çeyreğini yapın memleket sizi ayakta alkışlasın.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bir açıklaması daha şurada dursun. Bol bol okursunuz. Karaladığınız adam hakkında Türkiye’nin profesyoneli nasıl yorum yapmış bakalım hep beraber.

Hisarcıklıoğlu Elazığ TSO’yu Örnek Gösterdi…

“Asilhan Başkan ile fuara Ankara’dan birlikte geldik. Çalışmalarımız kapsamında yine birlikte Ankara’ya döneceğiz. Sayın Başkan uçakta Odanın vizyon projeleri ile Akreditasyon çalışmaları hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu. Zaten Elazığ TSO’yu yakından takip ediyoruz. İlin önünü açacak ve üyelerini geleceğe taşıyacak çok önemli işler yapıyorlar. Türkiye’de örnek gösterdiğimiz Odalarımızdan biridir. Ben bu vesile ile, Şanlıurfa Fuarında da yine bu vizyonu ortaya koyan Asilhan Başkan ve Yönetimini kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Şehir için çalışan adama yazık ediyorsunuz. İnsaf diyorum başka bir şey demiyorum. Açıklama yaparken araştırın, konuyu öğrenin ve konunun muhatabıyla iletişime geçin sonra yazacaklarınızı yazın, söyleyeceklerinizi söyleyin. Biri çıkıp vay efendim Asilhan Arslan milletten para topladı dediğinde siz onu araştırmadan eleştiriyorsanız o da sizin kalitenizi yansıtır. Şehir artık yersiz eleştirilerden, karalamalardan, adam kayırmalardan yoruldu. Bu şehir artık prestij istiyor, kalite istiyor; ama siz vizyon sahibi başarılı kişileri bu şekilde haksızca eleştiriyorsunuz.

Son olarak bir link bırakıyorum aşağıya. Asilhan Arslan ve Elazığ TSO bu şehir için neler yapmış bir inceleyin!

https://www.elazigtso.org.tr/haberler/

Kim gerçek Elazığlı ve Elazığ sevdalısı millet farkında! Değerli başkana çalışmalarında başarılar dilerim. Şehrin Asilhan’lara ihtiyacı var!

Bu arada süreç sonrası, geniş katılımlı bir toplantıyla kamuoyunu samimi bir şekilde bilgilendirdiği için Asilhan Arslan’a teşekkür ederim. Yine profesyonelliğini yansıttı değerli başkan.

Asilhan Arslan Kadar Elazığlı Olsanız Keşke!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Elazığ Haber Elazığ Haberleri Elazığ Son Dakika Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!