Yeniden Refah Partisi Uyarmıştı, Elazığ Liste Dışında Kaldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Son Dakika 23 YouTube kanalında Hasan Bak ile Şehir Masası’na konuk olan Avukat İbrahim Gök, istinaf mahkemesinin Malatya’ya kurulması yönünde duyumlarının olduğunu belirterek mahkemenin Elazığ’a kurulması yönünde Elazığlı siyasilere seslenmişti.

Bugün de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 3 ilde istinaf mahkemesi kurulmasına ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını duyurdu.

Yayımlanan kararda Malatya, Denizli ve Tekirdağ illerinde istinaf mahkemeleri kuruldu.

YENİDEN REFAH PARTİSİ BÖLGE KOORDİNATÖRÜ İBRAHİM GÖK, ELAZIĞLI SİYASİLERE SESLENMİŞTİ

Gök, Şehir Masası’nda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “İstinaf Mahkemesi’nin Malatya’da kurulma çalışması başlatıldı. Hatta kanunu çıkmadan yer falan uğraşılıyor. Oradaki siyasetçi arkadaşların gayretinden bahsediyorum.

Malatya’da kurulduğunda hangi iller bağlanacak diye baktığınızda Elazığ, Adıyaman ve Malatya. 3 ilden bahsediyoruz. Şimdi biz diyoruz ki Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Malatya ve Diyarbakır. Bu kadar internaltı olan ilden bahsediyoruz. Bu ilde istinaf mahkemesi kurmayacaksınız da götürüp Malatya’ya mı kuracaksınız? İstinaf mahkemesinin özelliği şudur: Hem yerel esnafın ciddi manada kazancı olacak bir çalışma olacaktır hem de buradaki hukukçu arkadaşların kazancı açısından ciddi katkılar sağlayacaktır.

Siyasetçi arkadaşlara buradan sesleniyorum. Bakın daha kanun hazırlanıyor. Nerede kurulacağı kesin değil ama bizim yaptığımız takibe göre Bakanlıkla yaptığımız görüşmeye ve Malatya’daki arkadaşlarla yaptığımız görüşmeye göre Malatya’da şu an binasını bile hazırlamışlar. Ben de şunu söylüyorum: Elazığ’da iktidar partisinin çok güçlü insanlar olduğunu iddia ediyor. Biri MKYK üyesi bir diğeri başka görevde olan iki tane bakan yardımcısı arkadaşımız var. O arkadaşlara sesleniyorum. Hatta bakan yardımcısı arkadaşımız da hukukçu. O da bilir ne demek istediğimi. Gelin şu işi Elazığ’da kurun, biz sizin heykelinizi kapısının girişine dikelim. İstinaf mahkemesi kaçmadan göçmeden lütfen mücadelesini yapın.”

Konuyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı Basın ve Halka İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Adalet Bakanlığınca Denizli, Malatya ve Tekirdağ’da bölge adliye mahkemeleri kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Karara göre, 5235 sayılı Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında Kanun’un 25’inci maddesi uyarınca Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) olumlu görüşü alınarak Denizli, Malatya ve Tekirdağ bölge adliye mahkemeleri kuruldu.

BAKAN BOZDAĞ’DAN HAYIRLI OLSUN MESAJI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Denizli, Malatya ve Tekirdağ’da istinaf mahkemesi kurulmasına ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını hatırlattı.

Bakan Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “2016 yılında hayata geçirdiğimiz istinaf mahkemelerine yenilerini ekliyoruz. Denizli, Malatya ve Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemeleri kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

2016 YILINDA FAALİYETE BAŞLADI

İstinaf mahkemeleri olarak bilinen Bölge Adliye Mahkemeleri ve Bölge İdare Mahkemeleri 2016 yılında faaliyet geçti. Bölge Adliye Mahkemeleri bugüne kadar Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde kurulmuştu.  Denizli, Malatya ve Tekirdağ illerinde kurulan mahkemeler ile Bölge Adliye Mahkemelerinin sayıları 18’e çıkmış oldu.

Yeniden Refah Partisi Uyarmıştı, Elazığ Liste Dışında Kaldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığ Haber Elazığ Haberleri Elazığ Son Dakika Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!