Yerleşim Bölgesine Taş Ocağı Kurulacağı İddiası

72172197_381794929434832_3654021024246136832_n
Abone Ol
Daha Fazla

Hankendi mevkiinde bulunan yeşilkent yerleşim konutlarına yakın bir bölgeye çimento ve taş ocağı açma çalışmaları olduğu ileri sürüldü. Başkan Bilgehan o bölgede İŞGEM’in olduğunu Polis Okulunun da yapılacağını vurguladı.

İlimizde yıllar önce kurulan ve bu gün şehir merkezinde kalan Çimento fabrikasını şehre ve kurulduğu bölgeye verdiği zarar defalarca gündeme gelmektedir.

Bu örneğe benzer bir yatırımın yerleşim alanlarının ve İŞGEM’in bulunduğunu Hankendi mevkiinde bulunan yeşilkent yerleşim konutlarına yakın bir bölgeye çimento ve taş ocağı açma girişimlerinin olduğunu, çalışmaların gizli bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Elazığ Hankendi Bahçeşhir Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Hasan Bilge, bölgeye kurulması istenilen faaliyete karşı olduklarını gelişmeye müsait yerleşim alanlarının olduğu alana bu yatırımın hem konutlara hem de orada faaliyet gösteren işletmelere zarar vereceğini belirtti.

  Elazığ Hankendi Bahçeşehir Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Bilge, Valiliğe verdiği dilekçede “Hankendi Yeşilkent mahallesinde ikamet etmekteyiz. Bölgemizde alınan duyumlara göre bir firma tarafından bölgemize yakın bir yerde çimento ve taş ocağı açılma faaliyeti girişimleri bulunduğu ve bu konuda ilgili kurumlarda izin alınması talebi olduğu gözlenmiştir. Söz konusu faaliyet için o bölge mukimleri olarak buna izin verilmemesi ayrıca o bölgede Polis okulu yapılacağı ve İŞGEM gibi kurumların olduğu bilinmektedir. Buna istinaden söz konusu faaliyetin gelişmekte olan o bölge için zararlı olacağı ve şehir merkezinde sağlıksız devam eden çimento fabrikasının bu şehri kirletmesi buna en iyi örnektir. İlgili kurumların ferasetli yöneticileri buna izin vermemesi gerektiğine inanıyoruz. Bu şehrin daha sağlıklı yaşam merkezi olması için kamu ve özel kurumların yetkilileri ve vatandaşların üzerine düşeni yapması gerektiğini düşünerek ilgili faaliyetin askıya alınmasını talep ederiz” diyerek talebin kabul edilmemesini istedi      

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığda Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!