Zeynep Bakşi Karatağ, 2 Haziran’da Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi sahnesinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın Kelebek ödüllü Zeynep Bakşi Karatağ Malatya, Elazığ, Urfa ve Gaziantep’te konserler verecek.

Tarih ve Saat:
2 Haziran 2022 Perşembe 20:30

Yer:
Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi,

Bilet Fiyatları:
1. Kategori – 113.00 TL

Bilet Satın Alma Linki:
https://www.biletix.com/etkinlik/19S16/TURKIYE/tr

Sazlı-sözlü muhabbetlerin bolca olduğu bir ailede büyüyen, şimdilerde Almanya’da yaşayan Karatağ; pop, rock, akustik ve elektro altyapıları olan, modern soundlarda şarkılar ve türküler seslendirerek, kendine geniş bir dinleyici kitlesi edindi. 

Ezgilerimizi tüm dünyada temsil eden sanatçı, müzik hayatına 1996 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Seha Okuş’dan aldığı solfej dersleriyle başladı. 1997 yılında İstanbul Üniverstesi Devlet Konservatuarına davam etti.

Uzun bir “Aile molası’’ndan sonra 2012 yılında tekrar müzik çalışmalarına başlayan Zeynep Bakşi Karatağ’ın ilk albümü “Mozaik” 2016 yılında Kalan Müzik etiketi altında yayımlandı.

“İlk albümüm Mozaik eşim ve benim için gerçektenbir macera idi. Müziğe başladığımızda bunun bizi nereye götüreceğini bilmiyorduk. Eski geleneksel türkü ve şarkılarımızı yeni ve modern bir tarzla icra edip bunu yeni nesiller için de ilginç kılmak istiyorduk. Ve bunu başardığımızı söyleyebiliriz. Yorumlar o kadar pozitif ve motive ediciydi. Ve biz yürüdüğümüz yolda yenilikçi bir ruhla ilerlemeye devam etme kararı aldık.” Sanatçı; 2018’de yayımlanan ikinci albümü “Usulca” da Ozbi, Ahmet Aslan ve Umut Altıncağ gibi sanatçı arkadaşlarıyla ile düetler yaptı.   2019 yılında Bir Fırtına Tuttu Bizi, Adaletin Bu Mu Dünya, Derdim Gizli ve Yalan Dünya adlı teklilerini çıkardı. Teklilerin Türkiye’de birçok dizilerde yayınlanmasıyla birlikte geniş kitlelerde büyük ilgi uyandırdı.

Zeynep Bakşi Karatağ 2020 de Fırat Çelik (Niye Çattın Kaşlarını), Doğan Duru (Kendim Ettim Kendim Buldum) ve 2021’de Ahmet Aslan (Dağlar Dağlar) ile birçok düet şarkı yayınladı.

2021 yılında Altın Kelebek ödülünü (En iyi Kadın Halk Müziği) alan sanatçı Şubat 2022 de Özdemir Erdoğan’ın “Bana Ellerini Ver”, sözleri kendisine, müziği eşi Murat Karatağ’a ait olan “Yarım Kalan Aşk” ve Derin Yara” isimli şarkılarını yayınladı.  

Mayıs ayındaki Avrupa turundan sonra Türkiye’de vereceği bu konserleri kaçırmayın!

Zeynep Bakşi Karatağ, 2 Haziran’da Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi sahnesinde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Elazığ Haber Elazığ Haberleri Elazığ Son Dakika Elazığ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!